Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. Dzisiejsze czytania przypomniały nam o Bożej wolności i wspaniałomyślności. Bóg nie wprowadza nikogo w błąd, jest wierny prawdzie swojego słowa. Jest wolny, aby dać nam to co Mu się podoba. Jego hojność i wspaniałomyślność obejmuje każdego, także tych, których wysiłek włożony w budowanie królestwa Bożego i troskę o Kościół jest krótki i nieporównywalnie mniejszy niż tych, którzy służą Panu przez całe życie. Co utrudnia nam bycie wspaniałomyślnymi jak Bóg? Jak możemy kultywować kulturę prawdziwej wolności, która wyraża się we wspaniałomyślności?

2. Wczoraj, w sobotę 23 września z liczną grupą parafian odbyliśmy pielgrzymkę do sanktuariów Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach oraz na Jasnej Górze. W Gidlach przed ołtarzem z cudowną figurką Maryi sprawowaliśmy Eucharystię w intencji wszystkich potrzebujących uzdrowienia, zwłaszcza chorych z naszych rodzin i wspólnoty. Dla tych, którzy przeżywają swoje cierpienie w jedności z Chrystusem i Jego Matką, korzystając z comiesięcznej posługi sakramentalnej przywieźliśmy ampułki z winem z kąpiółki Matki Bożej. W Częstochowie uczestniczyliśmy w 33. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin – modliliśmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii, prosząc w intencji przeżywających trudności i dziękując za tych, którzy dają nam świadectwo życia i miłości. Pielgrzymom dziękujemy za modlitwę oraz za ich dar dla naszej wspólnoty: pozłacaną patenę, srebrne vasculum i wieszaczek do ręczniczka przy tabernakulum oraz welony na kielich.

3. Dziś w wielu kościołach w Polsce odbywa się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. U nas miało to miejsce rok temu w czasie misji świętych i zostanie ponowione w niedzielę 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II – Patrona Rodzin. Już teraz zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 11.00 małżeństwa, które w tym roku świętują jubileusz 25, 50 i 55-lecia. Parafialna Rada Duszpasterska przygotowuje dla nich specjalne zaproszenia.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii w naszej wspólnocie. Za tydzień zapraszam rodziców dzieci klas I, a za dwa tygodnie II. 

5. Jutro, w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 18.00 do godz. 18.30, a po niej spotkanie ze Słowem Bożym na plebanii. Czytamy Księgę Apokalipsy. 

6. W tym tygodniu, w środę żegnamy diakona Piotra Kazubowskiego, który wróci do nas na drugą część praktyki w okresie Wielkiego Postu. Już teraz dziękujemy mu za zaangażowanie, wysiłek przygotowania i głoszenia do nas homilii, naukę gry na gitarze, której owocami możemy się już cieszyć podczas Mszy św. o godz. 13.00. W tym tygodniu wraca też do seminarium nasz kleryk, Hubert Roszak, któremu także bardzo dziękujemy za jego wakacyjne zaangażowanie w naszej parafii jak i we Wspólnocie Integracyjnej CARITAS.  Obu obejmujemy naszą stałą modlitwą i powierzamy Panu ich trud przygotowania się do kapłańskiej służby w Kościele.

7. W sobotę 4 listopada odbędzie się pierwsza ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u Tronu Królowej. Planujemy wyjazd na to wydarzenie. Szczegóły podane zostaną w przyszłą niedzielę, ale już teraz zachęcam naszych mężczyzn do mobilizacji, a kobiety do zachęcania swoich mężów i synów do tego wyjazdu. Zachęcam także do zapisów na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24.04-01.05.2018 – mamy już pierwsze osoby, które dokonały zapisu i wpłaciły zaliczkę. Bliższe informacje na plakacie, na stronie internetowej i w kancelarii. 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca przy kapliczkach lub w domach.

9. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną – zebraliśmy 1205 zł.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:   

  • Błażej Nowicki, kaw., Wieniec-Zalesie – Katarzyna Bączkowska, panna, Kujawka, par. Bądkowo

11. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze na 2018 rok. Można też zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2018 rok.