Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Trzeba powiedzieć „tak” sercem, a nie ustami, aby naśladować Jezusa. Słowo Boże musi być wprowadzane w czyn. Jak możemy przezwyciężyć pokusę myślenia, że jesteśmy lepsi i świętsi od innych? Co przeszkadza mi we wprowadzaniu w czyn słowa Bożego?

2. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 09.30 – w poniedziałek, środę i piątek modlitwę prowadzą dzieci, wtorek i czwartek młodzież, a w sobotę różne grupy z parafii. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w gronie rodziny w domu lub przy krzyżu lub kapliczce.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rodziców dzieci klas I przygotowujących się do Pierwszej Komunii w naszej wspólnocie. Za tydzień zapraszam rodziców dzieci klas II. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom, przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.   

  •  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00 (prowadzi młodzież z asysty) – Msza św. w tym dniu o godz. 18.00.
  • W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Michał Sadowski) od godz. 16.30, o godz. 17.00 różaniec i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.30, a bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji uchodźców „Umrzeć z nadziei” – zwłaszcza tych, którzy zginęli w ostatnim czasie w drodze do Europy. Treść nabożeństwa przygotowała Wspólnota Sant`Egidio. Ta modlitwa będąca odpowiedzią na apel Ojca Świętego jest bardzo potrzebna naszym braciom żyjącym w miejscach, gdzie toczy się wojna i uciekającym z krajów, w których trwają zbrojne konflikty, a ludzie cierpią głód i biedę, ale także nam, żyjącym w bezpiecznym i bogatym świecie. Tą liturgią nieprzypadkowo rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Po modlitwie podział na małe grupy, które będą spotykać się co tydzień.
  • W sobotę różaniec o godz. 09.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 10.00, a po Eucharystii spotkanie członków Koła i konferencja z o. Emanuelem Matusiakiem, paulinem.

5. Odwiedziny chorych w czwartek (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00 i w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Wieniec po stronie szkoły).

6. W sobotę 7 października w ramach inicjatywy modlitewnej Różaniec do granic organizowany jest wyjazd z parafii św. Józefa we Włocławku do parafii koło Fromborka w niedalekiej odległości od obwodu kaliningradzkiego, gdzie znajduje się największy skład broni jądrowej przy naszych granicach. Bliższe informacje na plakacie.

7. Za tydzień, dziękując Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją!list pasterski Konferencji Episkopatu Polski. Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

8. W czwartek wróciła po renowacji figura św. Katarzyny, a św. Małgorzata otrzymała do ręki brakujący jej atrybut – krzyż. Wróciły też po renowacji i konserwacji cztery stacje Drogi Krzyżowej. Konserwatorzy zabrali natomiast do pracy antepedium ołtarza i obraz Przemienienia Pańskiego i jedną stację Drogi Krzyżowej. Do końca listopada powinny wrócić odrestaurowane do nas. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które pokryły koszty odnowienia stacji Drogi Krzyżowej. Prace związane z odnowieniem antependium ołtarza i obrazu Przemienienia Pańskiego (IV etap prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym) pokrywane są w 70% ze środków RPO i województwa Kujawsko-Pomorskiego (dotacja 60 tys. zł) oraz 10 tys. zł otrzymaliśmy w formie dotacji od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.  

9. W sobotę 4 listopada odbędzie się pierwsza ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u Tronu Królowej. Mamy zarezerwowany autobus. Wyjazd godz. 06.00, powrót ok. godz. 22.00. Zachęcam naszych mężczyzn do mobilizacji, a kobiety do wsparcia swoich mężów i synów w podjęciu decyzji o udziale w pielgrzymce. Przewidywany koszt wyjazdu: 60 zł/os. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Zachęcam także do zapisów na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24.04-01.05.2018 – są już kolejne osoby, które dokonały zapisu i wpłaciły zaliczkę. Bliższe informacje na plakacie, na stronie internetowej i w kancelarii. 

10. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. 

11. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:   

  • Błażej Nowicki, kaw., Wieniec-Zalesie – Katarzyna Bączkowska, panna, Kujawka, par. Bądkowo