Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
09.00
11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Kancelaria

Od wtorku do czwartku w godz. 18.00 – 18.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie nowej edycji kursu Alphaczwartek 2 marca godz. 19.00 w domu parafialnym – plebanii. Jeszcze można do nas dołączyć.  Jak zawsze zaczniemy od kolacji, po niej wykład poświęcony pytaniu: Kim jest Jezus?, a po wykładzie okazja do spotkania i rozmowy w małych grupach. Serdecznie zapraszamy.

Alpha to cykl interaktywnych spotkań, w trakcie których odkrywamy podstawy wiary chrześcijańskiej; to narzędzie ewangelizacyjne oparte na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach, podczas których można zadać każde pytanie.

Wspólny posiłek – kolacja stanowi świetną okazję do bliższego poznania się. Kolejnym punktem programu jest wykład. Dostosowany do uczestników sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, zgodność z nauką Kościoła, osobiste świadectwo i doza humoru sprawiają, że chętnie się ich słucha. Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko i nie ma gotowych odpowiedzi. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Tematy spotkań: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Skąd mieć pewność co do swojej wiary? Dlaczego i jak się modlić? Dlaczego i jak czytać Biblię? W jaki sposób Bóg nas prowadzi? Jak przeciwstawiać się złu? Czy Bóg dzisiaj uzdrawia? Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie? A co z Kościołem? Alpha obejmuje również wyjazdowy weekend, którego tematyka skupia się na osobie i działaniu Ducha Świętego: „Kim jest Duch Święty?”, „Co czyni Duch Święty?”, „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?” oraz „Jak najpełniej przeżyć życie?”.

W naszej parafii w Wieńcu prowadzimy Alphę dla dorosłych od 2014 roku, a od 2015 roku także Alphę dla młodzieży. Zainteresowanym początkami Alphy w Wieńcu polecamy lekturę rozmowy Wszyscy potrzebujemy ewangelizacji, jaką jesienią 2014 roku przeprowadził z ks. Witoldem Dorszem – proboszczem parafii oraz Małgorzatą Barańską i Jarosławem Pielką – odpowiedzialnymi za prowadzenie Alphy Wojciech Bryll. Zachęcamy także do obejrzenia programu telewizyjnego Włocławski Magazyn Katolicki z 15 czerwca 2014 roku, niemal w całości poświęconego Alphie w naszej parafii.

  

Alpha, która ma swoje korzenie w anglikańskiej parafii Św. Trójcy (HTB) w Londynie, dziś jest obecna w różnych Kościołach chrześcijańskich, na wszystkich kontynentach, szkołach, parafiach, miejscach pracy, a nawet w więzieniach. Używana jest w tysiącach katolickich parafii w ponad 70 krajach na całym świecie, gdzie setki tysiące ludzi nawiązuje autentyczną wieź z Jezusem zmieniając tym samym swoje życie.  Więcej o kursie Alpha w kontekście katolickim przeczytasz na stronie Alpha Polska

 

Bp Siemieniewski