Ziemia Święta 2018

13.00 - z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 - suma);

Biuro parafialne w lipcu nieczynne.

W przypadku wezwania do osoby chorej proszę kontaktować się telefonicznie z o. Tomaszem Żychowiczem OFM – tel.  535 400 040 lub ks. Maciejem Jasińskim, proboszczem w Brzeziu – tel. 518 014 512.

Sprawami związanymi z pogrzebami i cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253. Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00.

Lipiec 2017
« Cze

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. Ziemia Święta to ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Dla wszystkich chrześcijan pozostaje piątą Ewangelią, pełną śladów życia i słów Mistrza z Nazaretu. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. Zapraszam gorąco do udziału w tej wyprawie do korzeni naszej wiary. Naszym przewodnikiem będzie ks. Ireneusz Świątek – biblista, diecezjalny duszpasterz akademicki w naszej diecezji i doświadczony opiekun grup pielgrzymujących do Ziemi Świętej, były ojciec duchowny i mój kolega z roku z włocławskiego seminarium. Ks. Ireneusz przyjedzie do naszej parafii w jedną z niedziel września, aby przekonać niezdecydowanych, ale dobrze by było gdybyśmy do tego czasu mieli już zgłoszoną podstawową grupę osób chcących wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak do Ziemi Jezusa. Możliwość udziału w pielgrzymce otwarta jest nie tylko dla parafian, ale także dla wszystkich naszych bliskich, członków rodzin, przyjaciół i znajomych. Zapisy i dodatkowe informacje u mnie od 1 sierpnia.

ks. Witold Dorsz – proboszcz

TERMIN: 30.04.-07.05.2018 r.

(jeśli do końca sierpnia uda nam się zebrać podstawową grupę – 20 osób jest możliwość przesunięcia o jeden dzień terminu pielgrzymki na 29.04-06.05.2018, tak aby wylot i powrót był w niedzielę).

CENA: 3990 PLN+200 USD

1 DZIEŃ

Spotkanie przy kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 6:15. Wylot do Tel Awiwu o godz. 9:10. /godziny wylotu mogą ulec zmianie/ Po przylocie o godz.13:55 transfer do hotelu w Nazarecie na obiado-kolację i nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie CEZAREI NADMORSKIEJ: miasto i port Heroda oraz twierdza Krzyżowców. Następnie GÓRA KARMEL: kościół Stella Maris z grotą Eliasza oraz widok na Hajfę i ogrody Bahajów. Dalej NAZARET: Bazylika Zwiastowania z grotą (Msza św.), kościół św. Józefa, KANA GALILEJSKA – miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa. Obiado-kolacja i nocleg w Nazarecie.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW; KAFARNAUM: dom św. Piotra, synagoga; TABGHA: kościół Prymatu św. Piotra, kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Obiad (ryba św. Piotra). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA TABOR (wjazd taksówkami): bazylika Przemienienia Pańskiego, przejazd doliną Jordanu do JERYCHO: drzewo Zacheusza i widok na Górę Kuszenia. Następnie miejsce chrztu Chrystusa w QASR AL JAHUD i kąpiel w MORZU MARTWYM. Kolacja i nocleg w Betlejem.

5. DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA OLIWNA: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Następnie Bazylika Wszystkich Narodów, Getsemani i grób Maryi Panny. Kościół św. Piotra in Gallicantu. Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik i grób Dawida. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

6. DZIEŃ

O świcie Nabożeństwo Pokutne na Pustyni Judzkiej. Śniadanie /pakowane z hotelu/. Dalej JEROZOLIMA: kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa oraz Bazylika Grobu Bożego. Ściana Płaczu. Następnie BETANIA: kościół Łazarza. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

7. DZIEŃ

Po śniadaniu POLE PASTERZY i BETLEJEM: Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna. Następnie Muzeum Holocaustu Yad Vashem. Dalej AIN KAREM: kościoły Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

8. DZIEŃ

Przejazd na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie. Odprawa paszportowo – celna. Wylot do Warszawy o godz. 5:10.. Przylot do Polski o godz. 8:10. /godziny wylotu mogą ulec zmianie/

CENA OBEJMUJE:

• zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 4* w pokojach 2- osobowych z klimatyzacją,

• wyżywienie: śniadania, 1 obiad (ryba św. Piotra), obiado-kolacje bufetowe

• przeloty na trasach: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z opłatami lotniskowymi i paliwowymi,

• komfortowy autokar z klimatyzacją,

• ubezpieczenie od NNW i KL,

• zwiedzanie z przewodnikiem – kapłanem biblistą,

• opiekę polskiego pilota – kapłana.

• bilety wstępu w Izraelu z rejsem łodzią po jez. Galilejskim i przejazdem taksówkami na górę Tabor.

• zwyczajowe napiwki

CENA NIE OBEJMUJE:

• napojów do obiado – kolacji,

Ewentualna dopłata do pokoju 1-osob. – 285 USD.

Zniżka dla stałych Klientów (po raz czwarty z BP-T „CARITAS”) – 90 PLN.

Przy zgłoszeniu wpłata I raty w kwocie 2000 PLN. Na 60 dni przed wylotem wpłata II raty tj. 1990 PLN. III ratę (część dewizową) 200 USD Klient wpłaca pilotowi w czasie podróży.

W czasie pobytu nad Morzem Martwym wskazane jest zabranie strojów kąpielowych.

Dokumenty do pobrania:

UMOWA – ZGŁOSZENIE.pdf