Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

 1. W niedziele i święta:
  godz. 09.00
  godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. Ziemia Święta to ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Dla wszystkich chrześcijan pozostaje piątą Ewangelią, pełną śladów życia i słów Mistrza z Nazaretu. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. Zapraszam gorąco do udziału w tej wyprawie do korzeni naszej wiary. Naszym przewodnikiem będzie ks. Ireneusz Świątek – biblista, diecezjalny duszpasterz akademicki w naszej diecezji i doświadczony opiekun grup pielgrzymujących do Ziemi Świętej, były ojciec duchowny i mój kolega z roku z włocławskiego seminarium. Możliwość udziału w pielgrzymce otwarta jest nie tylko dla parafian, ale także dla wszystkich naszych bliskich, członków rodzin, przyjaciół i znajomych. Zapisy i dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej

ks. Witold Dorsz – proboszcz

TERMIN: 30.04.-07.05.2018 r.

CENA: 3890 PLN+200 USD (wersja LUX)

BETLEJEM* POLE PASTERZY * BETANIA * GÓRA OLIWNA * JEROZOLIMA * CEZAREA NADMORSKA * GÓRA KARMEL * NAZARET * GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW * KAFARNAUM * TABGHA * KANA GALILEJSKA * GÓRA TABOR * JERYCHO * QASR AL JAHUD * MORZE MARTWE * AIN KAREM

1 DZIEŃ
Spotkanie przy kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 13:00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15:40. Po przylocie o godz.19:35 transfer do hotelu w Betlejem na obiado-kolację i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu POLE PASTERZY i BETLEJEM: Bazylika Narodzenia (Msza św.). Dalej AIN KAREM: kościoły Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Następnie Ściana Płaczu i Muzeum Holocaustu Yad Vashem w JEROZOLIMIE. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie CEZAREI NADMORSKIEJ: miasto i port Heroda oraz twierdza Krzyżowców. Następnie GÓRA KARMEL: kościół Stella Maris z grotą Eliasza oraz widok na Hajfę i ogrody Bahajów. Dalej NAZARET: Bazylika Zwiastowania z grotą (Msza św.), kościół św. Józefa, źródło Maryi Obiado-kolacja i nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃST (Msza św.); KAFARNAUM: dom św. Piotra, synagoga; TABGHA: kościół Prymatu św. Piotra, kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Obiad (ryba św. Piotra). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Dalej KANA GALILEJSKA – miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu GÓRA TABOR (wjazd taksówkami): bazylika Przemienienia Pańskiego (Msza św.), przejazd doliną Jordanu do JERYCHO: drzewo Zacheusza i widok na Górę Kuszenia. Następnie miejsce chrztu Chrystusa w QASR AL JAHUD i kąpiel w MORZU MARTWYM. Kolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu GÓRA OLIWNA: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Następnie JEROZOLIMA: Bazylika Wszystkich Narodów (Msza św.), Getsemani i grób Maryi Panny. Kościół św. Piotra in Gallicantu. Kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie JEROZOLIMY: Bazylika Grobu Bożego (Msza św.). Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik i grób Dawida. Dalej BETANIA: kościół Łazarza. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie. Odprawa paszportowo – celna. Wylot do Warszawy o godz. 11:45. Przylot do Polski o godz. 14:45.

 

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 4*(5) i 3+*(2) w pokojach 2-osobowych z klimatyzacją,

 • wyżywienie: śniadania, 1 obiad (ryba św. Piotra), obiado-kolacje bufetowe

 • przeloty na trasach: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z opłatami lotniskowymi i paliwowymi,

 • komfortowy autokar z klimatyzacją,

 • ubezpieczenie od NNW i KL,

 • zwiedzanie z przewodnikiem – kapłanem biblistą,

 • opiekę polskiego pilota – kapłana.

 • bilety wstępu w Izraelu z rejsem łodzią po jez. Galilejskim i przejazdem taksówkami na górę Tabor,

 • zestaw słuchawkowy tour guide,

 • zwyczajowe napiwki

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napojów do obiado – kolacji,

Ewentualna dopłata do pokoju 1-osob. – 290 USD.

Zniżka dla stałych Klientów (po raz czwarty z BP-T „CARITAS”) – 90 PLN.

Przy zgłoszeniu wpłata I raty w kwocie 2000 PLN. Na 60 dni przed wylotem wpłata II raty tj. 1890 PLN. III ratę (część dewizową) 200 USD Klient wpłaca pilotowi w czasie podróży.

W czasie pobytu nad Morzem Martwym wskazane jest zabranie strojów kąpielowych.

Dokumenty do pobrania:

PROGRAM PIELGRZYMKI

AKTUALNA UMOWA – ZGŁOSZENIE.pdf

OWU-Kosztów-Rezygnacji.pdf

OWU Bezpieczne Podróże.pdf