Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W czytaniach dzisiejszej niedzieli Pan Jezus wezwał nas na drogę odkrywania wielkości i głębokości miłosierdzia Bożego oraz przestrzegł przed odmierzaniem i ograniczaniem naszego bycia miłosiernymi i przebaczającymi. Miłosierdzie i przebaczenie, które otrzymaliśmy i nadal otrzymujemy od Boga tylko wówczas jest przez nas przyjęte i przyjmowane, kiedy staje się fundamentem naszego bycia miłosiernymi i przebaczającymi w stosunku do innych, zwłaszcza tych którzy szukają pojednania z nami. Dopóki nie przyjmiemy logiki daru, nie przejdziemy od postawy „należy mi się” do uznania bycia darmowo i bez naszych zasług obdarowanymi, dopóty będziemy niezdolni do przyjęcia przebaczenia ze strony Boga i uwięzieni w postawie sprawiedliwości bez miłosierdzia i zemsty. Jak mogę uniknąć utożsamiania osoby z jej lub jego złym postępowaniem? Jak możemy budować i propagować kulturę przebaczenia zamiast kultury zemsty?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej. Za wszystkie ofiary materialne i duchowe na rzecz naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek 18 września święto świętego Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży oraz naszych ministrantów. Na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do Pierwszej Komunii i bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców obu grup i młodzieży w kościele, a dla ministrantów i ich rodziców na plebanii.

4. Na Eucharystię i spotkanie zapraszam także wszystkich, którzy chcą uzyskać zgodę na przystąpienie do sakramentów w innej parafii. Poza wyjątkowymi sytuacjami w każdym takim przypadku jest to uznanie słabości więzi łączącej z naszą wspólnotą połączonej bardzo często z brakiem świadomości i doświadczenia Kościoła jako wspólnoty. Szczególnie bolesne jest to w przypadku rodzin uczestniczących w niedzielnej Eucharystii w naszej świątyni. Nie zmienia tego fakt, że za przyzwoleniem biskupa Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza oraz Szkoła Muzyczna organizują swoje Pierwsze Komunie a niektórzy spośród naszej młodzieży uczęszczający do szkół w sąsiednich parafiach są namawiani przez katechetów i przystępują tam do bierzmowania bez przedstawienia zgody swojego proboszcza. Pytania o to czym jest dla nas nasza przynależność do parafii, na ile troszczymy się o budowanie naszej wspólnoty i czy jesteśmy otwarci na innych, zwłaszcza oddalonych od Kościoła czy nie uczestniczących w życiu naszej parafii, jak próbujemy przekazać to naszym młodym w rodzinie, na lekcjach religii i w kościele powinny stanowić przedmiot nieustannej refleksji i rachunku sumienia dla całej naszej wspólnoty.

4. W środę comiesięczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rozpoczęcie Mszą św. w intencji parafii o godz. 18.00.

5. W sobotę pielgrzymka autobusowa do Gidli i na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przed kościołem. W związku z pielgrzymką w sobotę nie będzie zbiórki ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony internetowej naszej parafii lub otrzymać w kancelarii.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Jana Stańczaka z Bachórki oraz Stanisława Szymona Kowalewicza z Marianek. Dziś w nocy zmarł w Koninie Wojciech Łuczak, którego wiele z nas pamięta ze świadectwa, jakie dawał wraz z żoną Anną w trakcie ostatnich rekolekcji wielkopostnych, prowadzonych przez ks. Adama Bajorskiego MSF. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.