Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Bóg dał i zadał nas siebie nawzajem, złożył w nasze serce troskę o zbawienie tych, którzy dzielą z nami swoje życie. „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Jezus uczy nas, że w sytuacjach konfliktu we wspólnocie konieczna jest modlitwa. Szczery dialog i modlitwa ukazują obecność Pana. On uzdalnia nas do bycia otwartymi wzajemnie na siebie i w ten sposób zdolnymi do rozwiązania nieporozumień i różnic. Jak możemy rozprzestrzeniać kulturę troski walcząc z kulturą nienawiści? Jak możemy przekazać wzory dialogu młodym?

2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wzięli udział w uroczystości rocznicy poświęcenia naszej świątyni i dożynkach parafialnych. W sposób szczególny wyrażam wdzięczność członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, sołtysom i delegacjom poszczególnych wiosek, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom i rodzinom, które zatroszczyły się o dekorację, przygotowanie uroczystości i festynu, upiekły ciasta i dostarczyły na wspólny stół  przetwory warzywne, smalec i inne przygotowane przez siebie produkty żywnościowe. Podczas zbiórki do puszek na zakończenie Mszy św. i w trakcie festynu zebraliśmy 1289,15 zł na pomoc dla Pauliny Kruszyńskiej z Gustorzyna, zmagającej się z chorobą nowotworową – pamiętajmy o niej i innych ciężko chorych z naszej wspólnoty w naszej codziennej modlitwie. Dziękuję także wszystkim, którzy w różny sposób uczestniczyli w zakończonej w tych dniach renowacji i malowaniu ogrodzenia wokół kościoła oraz odpowiednim zabezpieczeniu go pasem z drobnego kamienia. Każde zaangażowanie w budowanie wspólnoty braterskiej, której centrum jest Jezus Chrystus przyczynia się do rozprzestrzeniania kultury troski, do czego zachęca nas dzisiejsze Słowo Boże i jest formą ewangelizacji. 

3. Bardzo dziękuję ks. Ireneuszowi Świątkowi – bibliście, przewodnikowi i opiekunowi naszej przyszłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Nie mam wątpliwości, że nasz gość  rozpalił w nas pragnienie pogłębienia naszej bliskości z Panem Jezusem poprzez poznanie Jego ziemskiej Ojczyzny we wspólnocie, którą gromadzimy się co niedziela na sprawowanie Eucharystii. Zachęcam do dokonywania zapisów w kancelarii parafialnej. 

4. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy na nowy cykl spotkań biblijnych. Ich przedmiotem będzie tym razem wspólnotowa, modlitewna i ukierunkowana na nawrócenie lektura Księgi Apokalipsy. Spotkania odbywają się w poniedziałki: o godz. 18.00 spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele, a o godz. 18.30 spotkanie ze Słowem na plebanii. Gorąco zapraszamy tych, którzy brali udział w poprzednich cyklach, jak i tych, którzy chcą do nas dołączyć. 

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień tacy inwestycyjnej.

6. W następny poniedziałek 18 września uroczystość świętego Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży oraz naszych ministrantów. Na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do Pierwszej Komunii i bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców obu grup i młodzieży w kościele, a dla ministrantów i ich rodziców na plebanii. 

7. Dzieci i młodzież zapraszamy do wstąpienia do liturgicznej służby ołtarza oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej. Zbiórka ministrantów w sobotę: Msza św. o godz. 10.00, po niej spotkanie i zajęcia sportowe. Spotkania scholi w czwartki o godz. 17.00.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sylwester Łukasz i Katarzyna Monika (z d. Sobieraj) Szymakowscy, zw. cyw., Kąty

9. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze na 2018 rok. Można już też zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2018 rok.

10. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 17 września na skwer miejski na imprezę plenerową IX Piknik Historyczny. Początek o godz. 15.00.