Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Moje życie jest Bożym darem, darem nie tylko dla mnie, ale i dla innych. Nie ma prawdziwego życia bez przejścia od egoizmu do miłości, od grzechu do łaski. Bóg w swoim wielkim współczuciu dla nas i miłosierdziu, tak jak kiedyś przez Eliasza i Pana Jezusa, dziś w Kościele i przez Kościół mocą swojego słowa, w sakramentach i doświadczeniu miłości braterskiej przywraca nam życie i odbudowuje wspólnotę między nami. Jak przez nasze współczucie i miłosierdzie możemy być świadkami dającej życie mocy Boga i ofiarować życie innym ludziom i społeczeństwu?

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

3. Dziś w Rzymie papież Franciszek ogłasza świętym Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów – pierwszego, męskiego zakonu założonego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wyróżniał się on szczególnym kultem do Męki Pańskiej i Matki Bożej oraz wielką wrażliwością na niesprawiedliwości społeczne. Przez kanonizację Kościół ogłasza, że nowi święci są autentycznymi wzorami życia i orędownikami u Boga, oraz że ich przesłanie ma istotne znaczenie dla Kościoła i świata naszych czasów.

4. W dzisiejszą niedzielę  o godz. 15.00 w katedrze włocławskiej 6 diakonów otrzyma święcenia kapłańskie – wśród nich diakon Jakub Kupiński, który odbywał praktykę w naszej parafii. Zachęcam do modlitwy w intencji nowych kapłanów i do udziału w uroczystości święceń. W niedzielę 19 czerwca o godz. 13.00 ks. Jakub Kupiński odprawi w naszym kościele swoją Mszę Św. prymicyjną. Podczas tej Mszy Św. także będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolnych oraz nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Ziarna” i festyn dla dzieci.

5. Przełożone odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku: w czwartek od godz. 12.00 (Nowy Młyn, Bachórka, Wolica, Jaranówek, Gustorzyn) i w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki).

6. W piątek zbiórka wszystkich ministrantów po Mszy o godz. 17.30.

7. Przyszła niedziela to niedziela misyjna – bardzo ważny etap w naszym przygotowaniu do Misji Świętych w naszej parafii, które będziemy przeżywać od 11 do 25 września br. Będziemy gościć naszych misjonarzy: o. Jacka Dubla – dyrektora Krakowskiego Biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Światowych Dni Młodzieży  i o. Macieja Ziębca – duszpasterza akademickiego w Toruniu i Misjonarza Miłosierdzia, który w Środę Popielcową otrzymał w Rzymie od Ojca Świętego specjalny mandat dla swej misji głoszenia i spowiedzi. Oni  przygotują nas do tego wielkiego wydarzenia jakim są Misje Święte.

8. W zakrystii jest przygotowany do odbioru list do parafian w związku z wyborami do Rady Parafialnej oraz zbiórką na konserwację konfesjonałów i boczne ławki do kościoła oraz prezbiterium. List jest dostępny także na stronie internetowej naszej parafii. W tekście drukowanym przez niedopatrzenie brakuje wśród rejonów, w których będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Rady Parafialnej Kątów i Słonego. Za ten błąd przepraszam.

9. Dzieci Pierwszokomunijne naszej parafii otrzymały podziękowanie od Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci za ofiary złożone na potrzeby dzieci w krajach misyjnych (150,6 zł). Każdego roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wspiera blisko trzy tysiące różnych projektów edukacyjnych, formacji chrześcijańskiej i ochrony życia dla dzieci poniżej 14. roku życia. Dzięki temu Dziełu w krajach misyjnych funkcjonuje ponad dwa tysiące różnych ośrodków dla dzieci. Są to szkoły, szpitale, sierocińce, domy opieki i stołówki.

10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o bł. Stanisławie Papczyńskim, nowym polskim świętym oraz o Światowych Dniach Młodzieży.

11. Zapowiedzi:

Mateusz Marek Rosiński, l. 25, Wieniec, ul. Lipowa – Aleksandra Bączkowska, l. 25, Włocławek – par. św. Józefa

Karolina Małgorzata Szambelan, l. 23, Gustorzyn – Piotr Szczepan Modliborski, l. 30. Papowo Biskupie