Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dzisiejsza liturgia Słowa ukazuje jak Pan Bóg z ogromną czułością i delikatnością walczy o każdego człowieka, o mnie, jak wychodzi nam naprzeciw, aby unicestwić nasze oddalenie od Niego i między nami – nasz grzech. Przypomnij sobie jak Bóg ofiarował ci łaskę, współczucie i przebaczenie. Co możemy uczynić, aby z większą wiarą przyjąć dar Bożej miłości i pozwolić kształtować styl życia naszej wspólnoty przez życie Zmartwychwstałego, który jest w nas: jedni dla drugich, każdego dnia, z wysiłkiem, ale i z czułością?

2. Dzisiejsza niedziela to niedziela misyjna. Gościmy o. Jacka Dubla CssR – dyrektora Krakowskiego Biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Światowych Dni Młodzieży, który wraz z o. Maciejem Ziębcem CSsR – duszpasterzem akademickim w Toruniu i Misjonarzem Miłosierdzia poprowadzi Misje Święte w naszej parafii od 11 do 25 września br. Naszych misjonarzy jak i całe to wielkie przedsięwzięcie ewangelizacyjne obejmujemy naszą modlitwą.

3. Nowym prezesem ministrantów naszej parafii została wybrana Katarzyna Górecka, jej zastępcą Andrzej Lebiedziński, a skarbnikiem Błażej Piasecki. Ministranci naszej parafii wzięli wczoraj udział w Turnieju Piłkarskim Ministrantów im. ks. Jana Berthiera w Kazimierzu Biskupim. Bardzo dziękuję p. Pawłowi Małasowi za całoroczne prowadzenie zajęć sportowych, p. Ryszardowi Pałczyńskiemu za pomoc w transporcie naszych ministrantów do Kazimierza oraz wszystkim, którzy w różny sposób wspierają naszą służbę ołtarza, w sposób szczególny rodzicom, którzy pomagają i nie utrudniają swoim dzieciom zaangażowania w Kościele.

Dla ministrantów, scholi, asysty oraz dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z naszej parafii wraz z parafią NMP Królowej Polski w Kruszynie organizujemy w terminie od 11 do 15 lipca wyjazd wakacyjny połączony ze zwiedzaniem miejsc związanych z Chrztem Polski (m.in. Poznań, Gniezno, Lednica, Kruszwica). Bliższe informacje za tydzień i na stronie internetowej parafii.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę 19 czerwca o godz. 13.00 ks. Jakub Kupiński odprawi w naszym kościele swoją Mszę Św. prymicyjną. Podczas tej Mszy Św. także będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolnych – po Mszy Św.  rozstrzygnięcie konkursu „Ziarna” i festyn dla dzieci. Zbiórka ministrantów – przygotowanie liturgii Mszy Św. prymicyjnej w sobotę o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę odbędą się także w naszej wspólnocie wybory do Rady Parafialnej na nową kadencję. Szczegółowe informacje w liście do parafian, który dostępny jest na stronie internetowej parafii i częściowo został rozniesiony po parafii. Można go otrzymać w zakrystii, a gdyby ktoś chciał go zabrać i zanieść do sąsiadów, tam gdzie nikt nie podjął się jego kolportażu, będziemy mu ogromnie wdzięczni.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Parafia św. Józefa w Brzeziu organizuje w sobotę 25 czerwca jednodniową pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Ryszarda Kokoszki w Brzeziu: tel. 518 014 758.

9. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o dwudziestym spotkaniu młodzieży na Lednicy – jak minęło wielkie wydarzenie bez o. Jana Góry?

10. Zapowiedzi:
Sylwester Witkowski, l. 24, Den Haag, Holandia – Marta Roszak, l. 23,  Den Haag, Holandia, poprzednio zamieszkała Wieniec 27.
Krzysztof Andrzej Górski, l. 53 – Joanna Edyta Żywocka, l. 44, Machnacz, ul. Sasankowa.