Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wieniec, Wielki Post 2016 r.

Drodzy Parafianie!

Korzystając z okazji tradycyjnej zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego, chciałbym w imieniu całej naszej wspólnoty wyrazić serdeczne podziękowanie każdej rodzinie i osobie, która w nawet najmniejszy sposób, duchowo i materialnie, wnosi swój wkład w dzieło odnowy naszej parafii. Bez żadnego wyjątku wszystkich należących do naszej rodziny parafialnej zapewniam o nieustannej pamięci w modlitwie i zapraszam do żywego udziału w Kościele. Pamiętajmy, że jest Ktoś, Kto nas nieustannie oczekuje, Komu na nas bardzo zależy i nas poszukuje.

Rok Pański 2016 jest bardzo bogaty w wydarzenia religijne w różnych wymiarach Kościoła. To przede wszystkim Rok Święty Miłosierdzia. Ogłaszając go Papież Franciszek kładzie w centrum uwagi Boga miłosiernego, który zaprasza wszystkich, by wrócili do Niego. Jubileusz polega na przebaczeniu, otwartym dla wszystkich odpuszczeniu grzechów, na możliwości odnowienia relacji z Bogiem i z bliźnim. W ten sposób Rok Święty staje się możliwością pogłębienia wiary oraz zaangażowania się na nowo w życie poprzez osobiste świadectwo chrześcijańskie. W lipcu  papież Franciszek przybędzie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, obchodzone pod hasłem Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7). Dla Kościoła w Polsce to także rok 1050. rocznicy Chrztu Polski. To niezwykła okazja do rozbudzenia pamięci o naszym chrzcie i życia nim jako rzeczywistością aktualną w naszym życiu. „Jeśli udaje się nam iść za Jezusem i trwać w Kościele, pomimo naszych ograniczeń, słabości, grzechów, to dzieje się to jedynie ze względu na sakrament, w którym staliśmy się nowym stworzeniami i zostaliśmy przyobleczeni w Chrystusa” (papież Franciszek).

W naszej wspólnocie parafialnej, obok tak ważnych wydarzeń jak wybory do Rady Parafialnej na nową kadencję (19 czerwca), niewątpliwie centralnym wydarzeniem duszpasterskim tego roku będą Misje Ewangelizacyjne (11-25 września). Misje są wyjątkową okazją dla każdego z nas, by na nowo odkryć bliskość Boga i doświadczyć Jego miłości. Dla jednych jest to szansa pogłębienia wiary, dla innych może pierwszego w życiu zachwycenia się Jezusem i tym, jak dobry jest dla każdego człowieka. Jest to także świetna okazja do poznania się i doświadczenia wspólnoty w środowisku, gdzie tylu z nas mieszka od niedawna. Święty Jan Paweł II mówił kiedyś w Częstochowie: „Nowa Ewangelizacja jest pilną potrzebą chwili, także w ochrzczonym przed tysiącem lat narodzie polskim. Musimy poświecić wszystkie siły, aby głosić prawdę o Krzyżu i Zmartwychwstaniu Chrystusa współczesnemu pokoleniu Polaków i przeciwstawić się największej pokusie naszych czasów – odrzuceniu Boga – Miłości” (Częstochowa, 04 czerwca 1997 r.).

To zadanie podejmują dziś misjonarze. Idą oni do tych, którzy o Chrystusie jeszcze nie słyszeli. Idą też do tych, którzy choć słyszeli, to jednak zbyt łatwo o Nim zapominają. Idą wreszcie do tych, którzy idą za Chrystusem, ale na tej drodze potrzebują umocnienia i dodania ducha. Na czele ekipy ewangelizacyjnej stać będą Ojcowie Redemptoryści: o. Jacek Dubel – dyrektor Krakowskiego Biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Światowych Dni Młodzieży  i o. Maciej Ziębiec – duszpasterz akademicki w Toruniu i Misjonarz Miłosierdzia, który w Środę Popielcową otrzymał w Rzymie od Ojca Świętego specjalny mandat dla swej misji głoszenia i spowiedzi. Obaj są znani w naszej wspólnocie: o. Jacek prowadził dla nas rekolekcje wielkopostne w 2013 roku i wspierał w prowadzeniu kursów Alpha dla dorosłych, a o. Maciej podbił serca naszych młodych podczas kursu Alpha dla młodzieży. O. Maciej będzie w naszej parafii przewodniczył celebracji niedzieli misyjnej 12 czerwca oraz uroczystościom odpustowym Przemienienia Pańskiego w niedzielę 7 sierpnia.

Czas, który nam pozostał do rozpoczęcia Misji Świętych, wykorzystajmy na modlitwę indywidualną, w rodzinach i we wspólnocie parafii. Módlmy się o łaski misyjne dla nas, o dobre przeżycie misji dla naszych rodzin, weźmy w duchową adopcję kogoś, kto szczególnie potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Prośmy Ducha Świętego, by wlał w serca wszystkich parafian pragnienie nieba i rozpalił Miłością, która pochodzi od samego Boga i potrafi obudzić nawet najbardziej obojętnego człowieka. Proszę również, byście w modlitwach nie zapomnieli o misjonarzach Ojcach Redemptorystach, by byli jak najlepszymi przekazicielami Boskiej woli w głoszonym Słowie Bożym.

Bądźmy obecni w tym Bożym dziele przez naszą troskę, zachętę nawzajem do udziału, przez czynne zaangażowanie się we wszystkich pracach przygotowawczych. Już teraz zaplanujmy czas na misje, starając się, aby był on wolny od wszystkiego, co może zakłócić lub utrudnić ich dobre przeżycie. Czujmy się posłanymi do dawania radykalnego świadectwa życia z wiary dla tych, którzy wątpią, odchodzą lub znajdują się na duchowych obrzeżach wspólnoty Kościoła. Możemy uczynić wiele na rzecz misji, jeśli tylko pokonamy lęk, wstyd i nieśmiałość, a wzbudzimy w sobie odwagę mówienia o misjach i zapraszania niezdecydowanych.

Maryi, Mistrzyni Zawierzenia i Gwieździe Nowej Ewangelizacji, oddajemy się z ufnością w opiekę wierząc, ze uprosi nam Ona u Swego Syna światło i łaskę dla pomyślnego i owocnego przeprowadzenia tego wielkiego przedsięwzięcia.

Z kapłańskim błogosławieństwem

Wasz Proboszcz – ks. Witold Dorsz

MODLITWA RODZINY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO MISJI PARAFIALNYCH

Boże nasz Ojcze!

Bądź błogosławiony, bo w swoim nieskończonym miłosierdziu dałeś nam swojego Syna Jezusa i napełniłeś nas Duchem Świętym, byśmy głosili Twoją chwałę.

Dziękujemy Ci, dobry Ojcze, za dar Misji w naszej parafii.

Spraw, aby stały się dla nas prawdziwie nowym początkiem, czasem łaski i wielkiego powrotu do Ciebie. Dlatego, Ojcze najłaskawszy, ześlij naszej rodzinie Twojego Ducha Świętego.

Wraz z wszystkimi rodzinami parafii ofiarujemy Ci siebie na intencję misji. Przyjmij nasze ofiary i uczyń z tego daru narzędzie naszego nawrócenia.

Udziel Ducha Świętego ojcom misjonarzom.

Wlej w serca parafian pragnienie uczestniczenia w Misjach. Daj abyśmy w czasie ich trwania, poznali wartość bycia Kościołem – rodziną Dzieci Bożych.

Tobie, Ojcze wraz z Synem i Duchem wieczna chwała na wieki wieków. Amen!

Maryjo, Gwiazdo ewangelizacji: Módl się za nami.

MODLITWA CHOREGO PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI

Boże mój Ojcze!

Bądź błogosławiony, bo w swoim nieskończonym miłosierdziu dałeś nam Syna Twego Jezusa, który nas uczynił Twoimi dziećmi i dziedzicami nieba.

Dziękujemy Ci, dobry Ojcze, za dar Misji w naszej parafii.

Spraw, aby stały się dla nas czasem łaski i wielkiego powrotu do Ciebie.

Dlatego wraz z innymi chorymi, cierpiącymi, samotnymi i starszymi ofiaruję Ci wszystkie moje cierpienia fizyczne i duchowe. Przyjmij moje udręki i moją samotność i uczyń z tego daru narzędzie nawrócenia zatwardziałych grzeszników naszej parafii.

Udziel Ducha Świętego ojcom misjonarzom.

Wlej w serca parafian pragnienie uczestniczenia w Misjach. Daj abyśmy w czasie ich trwania, poznali wartość bycia Kościołem – rodziną Dzieci Bożych.

Tobie, Ojcze wraz z Synem i Duchem wieczna chwała na wieki wieków. Amen!

Maryjo, Gwiazdo ewangelizacji: Módl się za nami.