Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który tak jak ogrodnik pielęgnujący nieurodzajną figę z nadzieją, że wyda owoce, dopóki żyjemy pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia do realizacji naszego powołania i wypełnienia powierzonej nam misji. Jakie jest moje doświadczenie cierpliwości i miłosierdzia Boga? Jak moglibyśmy zachęcić innych do nieustannego poszukiwania i powrotu na drogi Boga?

2. Pomocą w procesie nawrócenia i przemiany życia są nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątki zaś na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16.00, a młodzież i dorosłych na godz. 17.00.

3. W piątek, święto świętego Kazimierza i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w trakcie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po Mszy Św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W sobotę o godz. 08.30 różaniec, a po Mszy Św. o godz. 09.00 wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych w domach wraz z sakramentem namaszczenia chorych w czwartek od godz. 09.00 (Kąty, Nowy Młyn, Wolica i Bachórka), piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec, Marianki, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.30 (Gustorzyn, Jaranówek). Zachęcam do zgłoszenia do odwiedzin także chorych i starszych, którzy nie przyjmują księdza w każdy pierwszy piątek, a nie mogą ze względu na stan zdrowia uczestniczyć w Eucharystii i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w kościele.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii: księdzu diakonowi, paniom katechetkom, pani Monice i pani Ewelinie, asyście liturgicznej, lektorom i kantorom, osobom, które troszczyły się o wyżywienie i poczęstunek na plebanii, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka. Wyrażam wdzięczność dyrekcjom i pracownikom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wieńcu za życzliwe przyjęcie i pomoc Siostrze oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach.

5. Można już odbierać w zakrystii listy zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego oraz list proboszcza zapowiadający Misje Ewangelizacyjne, które będziemy przeżywać od 11 do 25 września br. oraz zachęcający do modlitwy w ich intencji.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 rozpoczynamy nową serię spotkań biblijnych tym razem poświęconych wspólnotowej, modlitewnej i otwartej na nawrócenie lekturze listów św. Pawła Apostoła do Rzymian, Galatów, Filipian i Filemona.

7. We wtorek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji dziś o godz. 12.30 w Brzeskim Centrum Kultury koncert „Byś wolny był”, na który zaprasza Grono Pedagogiczne i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim. Bądźmy wdzięczni za żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy zginęli, bądź byli prześladowani z rąk komunistycznych oprawców i pamiętajmy o nich w modlitwie, prosząc Pana Boga o wsparcie nas w dochowaniu wierności wartościom, za które oni cierpieli, walczyli i ginęli.

8. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w czasie wielkanocnym zamierzają ochrzcić swoje dzieci w sobotę 12 marca o godz. 16.00.

9. Droga krzyżowa z Wieńca do Brzezia wyruszy w piątek, 18 marca. Na zakończenie Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Brzeziu. Bliższe informacje za tydzień.

10. Przyjmujemy już zapisy na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy w Niedzielę Palmową 20 marca – wyjazd godz. 17.30, powrót około północy. Koszt 30 zł/os.

11. Zbiórka kandydatów do liturgicznej służby ołtarza i młodszych ministrantów w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci (ok. godz. 16.30). Starsi ministranci mają swoje spotkanie w sobotę po Mszy Św. o godz. 09.00, a o godz. 11.00 zajęcia sportowe na sali dla starszych i młodszych.

12. Dziś zbieramy do puszek ofiary na misje. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną – Bóg zapłać. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej w związku z włamaniem i kradzieżą na plebanii informacje o rezultatach zbiórek będą podawane wyłącznie w kościele i nie będą udostępniane na stronie internetowej naszej parafii. W trosce o zabezpieczenie kościoła w minionym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi z zabezpieczeniem przed włamaniem do zakrystii, zakupiliśmy sejf, planujemy także w najbliższych dniach założenie alarmu w kościele i na plebanii oraz podpisanie umowy z jedną z firm ochrony mienia. Dom parafialny – plebania będzie jednak nadal otwarty, stanowiąc miejsce spotkań różnych grup naszej wspólnoty i w żadnym wypadku do okien nie wrócą usunięte nie tak dawno z nich kraty. Nie można także dopuścić, aby osłabione zostało budowane z dużym wysiłkiem wzajemne zaufanie między nami. Ściganie sprawców pozostawmy policji, wstrzymując się od wydawania pochopnych sądów. Prośmy w modlitwie, aby Pan wyprowadził dobro z tego przykrego doświadczenia i umocnił nas w dążeniu do budowania wspólnoty parafialnej otwartej dla każdego, żywej, aktywnej i poszukującej, dynamicznej i podejmującej z entuzjazmem misyjną kreatywność.

13. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. teksty: • Ziemia możliwości – pielgrzymka Papieża do Meksyku • W dom przyjąć – rozwiązania instytucjonalne nie mogą zastąpić człowieczeństwa • Niestracona szansa – dwa lata po Majdanie • Mit o sojuszu ołtarza z tronem  – lewicowi publicyści i politycy z uporem maniaka wmawiają Kościołowi sojusz z partią rządzącą.

14. Zapowiedzi: Karolina Szajkowska, panna, l. 23, Wieniec – Tomasz Piotr Banasiak, kaw., l. 23, Koźminek.

15. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Helena Gawrysiak, l. 85 z Wieńca-Zalesie. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.