Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Szukaj Jego oblicza” to centralne przesłanie liturgii dzisiejszej niedzieli. Przemienienie Pańskie ukazuje obecność Boga, który jest miłością w codziennej historii osób i narodów. Najwyższym wyrazem tej obecności jest Jezus Chrystus –  Słowo, którego powinniśmy szczególnie słuchać w tym czasie paschalnego przygotowania. Słuchając Go, pozwalamy Mu wejść do naszego życia i przemieniać je. Jakie jest moje doświadczenie Boga w Jezusie? Przywołajmy nasze osobiste doświadczenia krzyża, które ukazały nam chwałę Boga.

Na górze przemienienia towarzyszący Panu Jezusowi uczniowie byli jednak zmorzeni snem, a gdy się ocknęli mówili, choć nie wiedzieli co powiedzieć. Dlaczego czasem przysypiam na czytaniu Słowa Bożego, podczas homilii, rekolekcyjnej konferencji? Jak temu zaradzić? Dlaczego czasami mówię, choć nie wiem, co powiedzieć? Jak temu zaradzić? Jeśli uważam, że dwa powyższe pytania mnie nie dotyczą – jak temu zaradzić, albo skąd ta świetna kondycja? (ks. Mirosław Maliński „Malina”).

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – w naszej wspólnocie dzień tacy inwestycyjnej. Jest to zarazem niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy oraz wsparcia materialnego dla prowadzonych przez nich dzieł. Ze względu na tacę inwestycyjną ofiary na dzieła misyjne będziemy zbierać do puszek w kolejną niedzielę, 28 lutego.

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je s. Danuta Pusty, urszulanka, krajowa moderatorka Eucharystycznego Ruchu Młodych, którą witamy serdecznie w naszej wspólnocie i obejmujemy ją, dzieło któremu służy oraz rekolekcje, które dla nas prowadzi naszą modlitwą. Witamy także wśród nas diakona Jakuba Kupińskiego, który rozpoczyna dziś drugą część praktyki diakońskiej w naszej parafii.

Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nauką pasyjną. Przed nabożeństwem o godz. 16.15 spotkanie w kościele dla młodych, którzy pragną przystąpić do przygotowania do sakramentu bierzmowania (kl. 1-2 gimnazjum oraz starsi) oraz ich rodziców – proszę przynieść ze sobą wypełnione deklaracje. Po Gorzkich Żalach spotkanie dla osób zaangażowanych w dzieło ewangelizacji (kurs ALPHA) oraz zainteresowanych Eucharystycznym Ruchem Młodych. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej (także dla pragnących przystąpić do I Komunii Świętej w innym kościele) po Mszy Św. o godz. 13.00.

W poniedziałek i wtorek przed południem spotkania rekolekcyjne w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wieńcu. W kościele Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 15.00 (rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego) i o godz.19.00. W poniedziałek o godz. 18.00 warsztaty dla młodzieży i dorosłych pragnących poznać medytację z rysowaniem. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej. Dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji w środę. Msze Św. o godz. 09.00 (gimnazjum), 15.00 (z sakramentem chorych), 17.00 (dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami) i 19.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Św. Taca z ostatniego dnia rekolekcji będzie materialnym wyrazem naszej wdzięczności dla s. Danuty i naszym wsparciem dla dzieła, które prowadzi. Kancelaria parafialna w trakcie trwania rekolekcji jest nieczynna.

4. We wtorek 16 lutego br., zmarł tragicznie ks. Dariusz Przybyłowski, który w ubiegłym roku przed święceniami kapłańskimi odbywał w naszej parafii praktykę diakońską i w czerwcu ub.r. celebrował swoje prymicje. Delegacja naszej parafii wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych w Kikole i w Sompolnie. Msza Święta w intencji ks. Dariusza zostanie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 19.00 na zakończenie naszych rekolekcji wielkopostnych.

5. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny w modlitwie o papieżu Franciszku, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

6. Zapraszamy do udziału w nowych edycjach Kursu Alpha. Jeszcze można dołączyć do grona uczestników. Spotkania – dla dorosłych w czwartek o godz. 19.00 i dla młodzieży w piątek o godz. 18.00.

7. Ogłaszamy nabór kandydatów do liturgicznej służby ołtarzapierwsze spotkanie dla kandydatów i zbiórka młodszych ministrantów w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci (ok. godz. 16.30).  Zbiórka starszych ministrantów w sobotę po Mszy Św. o godz. 09.00. W tę sobotę nie ma zajęć sportowych dla ministrantów i scholi na sali.

8. Główny temat nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”  to sakrament pokuty i pojednania. Znajdziemy w nim m.in. „Czasem tylko się dziwię” – rozmowa z o. Michałem Leganem, paulinem i jednym z misjonarzy miłosierdzia oraz „Rozrachunek czy spotkanie twórcze?” – artykuł o rachunku sumienia.

9. Zapowiedzi: Karolina Szajkowska, panna, l. 23, Wieniec – Tomasz Piotr Banasiak, kaw., l. 23, Koźminek.