1. Dzisiejsze czytania to Dobra Nowina o tym, że jesteśmy na drodze zbawienia i że „wzywając imienia Pańskiego”, podejmując decyzję wiary, zaufania Bogu, możemy przezwyciężyć pokusy podsuwane nam przez Złego. Pokusa – próba wiary stanowi okazję do podjęcia decyzji: kogo wybieram, komu ufam, komu powierzam swoje życie. Jakie sytuacje i wpływy osłabiają moją relację z Bogiem? Jak możemy pogłębić wiarę i wdzięczność, aby oprzeć się pokusie i wytrwać w chwili próby?

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Droga Krzyżowa w piątki: dzieci o godz. 16.00 i dorośli oraz młodzież o godz. 17.00

3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy nowe edycje Kursu Alpha w naszej parafii. Uroczysta kolacja i rozpoczęcie Alphy – dla dorosłych w czwartek 18 lutego o godz. 19.00 i dla młodzieży w piątek 19 lutego o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie s. Danuta Pusty, urszulanka, krajowa moderatorka Eucharystycznego Ruchu Młodych. W niedzielę rekolekcyjną zapraszam gorąco wszystkich do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nauką pasyjną o godz. 17.00. Przed nabożeństwem o godz. 16.15 spotkanie w kościele dla młodych, którzy pragną przystąpić do przygotowania do sakramentu bierzmowania (kl. 1-2 gimnazjum oraz starsi) oraz ich rodziców – proszę przynieść ze sobą wypełnione deklaracje. Po Gorzkich Żalach spotkanie dla osób zaangażowanych w dzieło ewangelizacji (kurs ALPHA) oraz zainteresowanych Eucharystycznym Ruchem Młodych. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej (także dla pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w innym kościele) po Mszy Świętej o godz. 13.00. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie w kruchcie oraz dostępny na parafialnej stronie internetowej.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – w naszej wspólnocie dzień tacy inwestycyjnej. Jest to zarazem niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy oraz wsparcia materialnego dla prowadzonych przez nich dzieł. Ze względu na tacę inwestycyjną ofiary na dzieła misyjne będziemy zbierać do puszek w kolejną niedzielę, 28 lutego.

7. „Nawrócenie przez uczynki miłosierdzia” to temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

8.  Od poniedziałku do środy kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach  proszę o kontakt telefoniczny – tel. 518 014 546.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p. Barbara Basińska z Wieńca-Zalesie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.