Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?… A wy za kogo Mnie uważacie?” (Mt 16,13.15). Dziś my, podobnie jak uczniowie w okolicy Cezarei Filipowej, zostaliśmy postawieni wobec pytania: Kim jest Jezus? Co mówię innym o Jezusie? Niech Duch Święty inspiruje i ośmiela nas, abyśmy jak Piotr mogli głosić: Jezus jest Chrystusem. Jezus jest Synem Boga żywego. Jak możemy być dobrymi zarządcami naszej wiary w Jezusa? Jak możemy wzbudzić u młodych odpowiedzialność za wartość ich wiary w Jezusa?

2. Wczoraj w nocy nasi ministranci i schola wrócili szczęśliwie z Żarnowca na Pomorzu. Bardzo dziękuję p. Barbarze Szatkowskiej oraz diakonowi Tobiaszowi Winnickiemu i klerykowi Hubertowi Roszakowi za opiekę, siostrom benedyktynkom za życzliwe przyjęcie oraz wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 i  spowiedź (będzie także spowiadał ksiądz-gość – ks. Piotr Dykowski z Wieńca-Zdroju).  Msza św. o godz. 17.30 podczas której będziemy się modlić m.in. za dzieci i młodzież oraz katechetów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. W sobotę Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca wyjątkowo o godz. 10.00, a przed nią o godz. 09.30 wspólny różaniec. Na Mszę św. zapraszam także ministrantów, którzy bezpośrednio po niej będą mieli zbiórkę i trening przed meczem siatkówki w dożynki.

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny, zwłaszcza o tych, którzy oddali swoje życie na naszej ziemi i spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Podczas piątkowej Mszy świętej będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. 

5. Odwiedziny chorych w domach w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) od godz. 09.00 i w sobotę (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 11.00.

6. W najbliższą niedzielę 3 września będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszej świątyni oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy (ciasta, przetwory warzywne, smalec,…), występ zespołu Wrzos z Włocławka oraz koncert księży i kleryków, mecz w siatkówkę między Radą Parafialną a Liturgiczną Służbą Ołtarza na nowym boisku do siatkówki przy plebanii. Podczas agapy będziemy zbierać ofiary na pomoc dla Pauliny Kruszyńskiej z Gustorzyna. Paulina ma 24 lata, 3 miesiące temu urodziła synka Wojtusia i po porodzie została przewieziona do Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, gdzie przebywa do tej pory walcząc z chorobą nowotworową. Pamiętamy o niej także w naszej modlitwie.

7. Podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę dokonamy aktu zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi w 100-lecie objawień fatimskich. Zawierzenia Polski dokonali polscy biskupi 6 czerwca w sanktuarium na Krzeptówkach. W piątek 8 września w święto Narodzenia NMP dokonamy tego aktu w naszych rodzinach i przy kapliczkach, przy których gromadzimy się na modlitwę.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autobusowej do Gidli i na Jasną Górę w sobotę 23 września. Na Jasnej Górze włączymy się w program XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Koszt – 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła.

9. W maju przyszłego roku organizujemy wraz BP-T „CARITAS” pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Z przyczyn niezależnych od nas został zmieniony termin wyjazdu: odbędzie się on w dniach 24.04 – 01.05.2018r. W niedzielę 10 września na wszystkich Mszach św. będziemy gościć ks. Ireneusza Świątka – biblistę, przewodnika i opiekuna naszej pielgrzymki. 

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 1427,07 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziś zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice  – odezwa Biskupa Włocławskiego w tej sprawie.

11. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

12. Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na przyszły rok

13. W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2018