Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, która po prawie pięćdziesięciu latach od wmurowania kamienia węgielnego w 1958 roku została oddana na wyłączną własność Panu Bogu 5 września 2004 roku oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.

Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy (ciasta, przetwory warzywne, smalec, kiełbasa, grochówka z wkładką z „Wienieckiego Zakątka”), występ Zespołu Pieśni i Tańca Wrzos z Włocławka oraz koncert księży i kleryków, mecz w siatkówkę między Radą Parafialną a Liturgiczną Służbą Ołtarza na nowym boisku do siatkówki przy plebanii. Dziękuję naszym gościom – oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu, w sposób szczególny członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i państwu sołtysom. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

2. Z naszym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Aby lepiej sprostać temu zadaniu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powołałem Parafialną Radę Ekonomiczną, której skład został zatwierdzony przez Kurię Diecezjalną. Parafialna Rada Ekonomiczna jest organem doradczym i wspomagającym proboszcza w zakresie spraw majątkowych, finansowych i budowlanych parafii (por. kan. 537 i 1280 KPK). Rada czuwa więc nad całością inwentarza kościelnego, służy proboszczowi pomocą przy wykonywaniu podjętych zadań budowlanych czy remontowych, pomaga w zdobywaniu środków finansowych i odpowiednich fachowców, służy radą w ocenie inicjatyw i zamierzeń inwestycyjnych, informuje parafian o potrzebach ekonomicznych parafii ustalonych na zebraniu Rady, a także informuje proboszcza o społecznym odbiorze tych zamierzeń wśród parafian.

Członkowie Parafialnej Rady Ekonomicznej: 

  1. Aleksandra Bednarska – radca prawny, zam. Wieniec, ul. Bukowa 
  2. Monika Jabłońska – socjolog, kierownik działu promocji i rzecznik prasowy Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów unijnych i pracy fundacji,  zam. Wieniec, ul. Parkowa
  3. Mirosław Lebiedziński – rolnik, zam. Machnacz 
  4. Wojciech Malicki – informatyk, emerytowany prezes zarządu Zakładu Systemów Komputerowych ASKI Sp. z o.o. we Włocławku, zam. Wieniec-Zalesie
  5. Ryszard Pałczyński – stolarz, rodzinny zakład produkcji mebli, zam. Wolica
  6. Jarosław Pielka – handlowiec, członek Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zam. Wieniec, ul. Słoneczna
  7. Dorota Rosińska – urzędnik bankowy, członek Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zam. Wieniec, ul. Lipowa 

Wszyscy członkowie Rady mają stałe zamieszkanie w parafii i czynnie uczestniczą w jej życiu, mają rozeznanie w sprawach gospodarczych. Zaprzysiężenie członków Rady będzie miało miejsce w święto Narodzenia Matki Bożej w piątek 8 września podczas Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Rady.

3. Witamy w naszej wspólnocie diakona Piotra Kazubowskiego, który we wrześniu oraz w Wielkim Poście będzie u nas odbywał praktykę diakońską.

4. Jutro jak w każdy poniedziałek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00, a po jej zakończeniu pierwsze po wakacjach spotkanie grupy biblijnej, na które zapraszam także osoby związane z prowadzeniem kursu Alpha w naszej parafii.

5. W czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca, dzień szczególnej czci Eucharystii. Członków asysty zapraszam na godz. 17.00 na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi diakon Piotr.

6. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święta o godz. 09.00 i 18.00 – na ich zakończenie pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów. Dziś dokonaliśmy aktu zawierzenia Kościoła w Polsce i naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi w 100-lecie objawień fatimskich. Zawierzenia Polski dokonali polscy biskupi 6 czerwca w sanktuarium na Krzeptówkach. Gorąco proszę, abyśmy w święto Narodzenia NMP dokonali tego aktu w naszych rodzinach i przy kapliczkach, przy których gromadzimy się na modlitwę.

7. Dzieci i młodzież zapraszamy do wstąpienia do liturgicznej służby ołtarza oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej. Zbiórka ministrantów w sobotę: Msza św. o godz. 10.00, po niej spotkanie i zajęcia sportowe. Termin spotkań scholi zostanie podany niebawem.

8. Od przyszłej niedzieli wraca Msza św. z udziałem dzieci o godz. 13.00 (wcześniej Msza św. o godz. 09.00 i o 11.00 – suma).

9. Tydzień temu na pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice zebraliśmy do puszek 689,96 zł. Dziś na zakończenie Mszy św. oraz w czasie festynu zbieramy ofiary na pomoc dla Pauliny Kruszyńskiej z Gustorzyna – matki trzymiesięcznego synka walczącej z chorobą nowotworową. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autobusowej do Gidli i na Jasną Górę w sobotę 23 września. Wyjazd o godz. 08.00. W Gidlach o godz. 11.30 mamy zarezerwowaną Mszę św. Na Jasnej Górze włączymy się w program XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Koszt – 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła.

11. W maju przyszłego roku organizujemy wraz BP-T „CARITAS” pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24.04 – 01.05.2018r. W przyszłą niedzielę 10 września na wszystkich Mszach św. będziemy gościć ks. Ireneusza Świątka – biblistę, przewodnika i opiekuna naszej pielgrzymki.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Sylwester Łukasz i Katarzyna Monika (z d. Sobieraj) Szymakowscy, zw. cyw., Kąty

13. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.