Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś w liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Jakie świadectwo daję ja i my jako wspólnota Jezusowi? Czy bardziej zależy mi na Jego Osobie i przesłaniu, którego mam być świadkiem czy bardziej obawiam się możliwych konsekwencji mojego zaangażowania? Co powinniśmy zmienić w naszym życiu indywidualnym i w funkcjonowaniu naszej wspólnoty, aby nasze świadectwo było bardziej autentyczne i bardziej czytelne?

2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

3. Jutro po Mszy św. spotkanie opłatkowe ministrantów i ich rodziców na plebanii.

4. W środę rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej podawany jest co niedziela w ogłoszeniach, wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła oraz dostępny w zakładce „Kolęda” w kategorii aktualności na internetowej stronie parafialnej. Jeśli ktoś nie może być w domu w wyznaczonym terminie odwiedzin duszpasterskich, a chciałby przyjąć kolędę,  proszony jest o wcześniejszy kontakt z księdzem proboszczem (osobiście lub telefonicznie), aby umówić się na odwiedziny w innym dogodnym terminie. Szanując wybór i spokój mieszkańców terenu naszej parafii, nie chcemy na siłę nachodzić tych, którzy takich odwiedzin sobie nie życzą.  Z tego powodu proszę także mieszkańców, którzy nie przyjęli księdza w poprzednich latach, a chcieliby to zrobić w tym roku, aby poinformowali o zmianie swojej decyzji.

5. W sobotę zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie, w naszej wspólnocie parafialnej i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00 i Eucharystię o godz.17.30.

6. W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie już będziemy losować świętych patronów na rok 2017. Obrazki wykonały siostry benedyktynki z Żarnowca. Zbierane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby ich klasztoru.

7. W Nowy Rok po Mszy św. o godz. 09.00 spotkanie opłatkowe Koła Żywego Różańca na plebanii.

8. Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.