Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

l. „Zwiastuję wam radość wielką. Dziś (…) narodził się wam Zbawiciel” (Łk 2,10-11). To najradośniejsze orędzie, jakie kiedykolwiek usłyszała ludzkość. „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza” (Evangelii gaudium, n. 1). W tę świętą noc kontemplując cud narodzin Syna Bożego pozwólmy się dotknąć i przemienić czułością i delikatnością Bożej miłości. Z podobną serdecznością i wrażliwością zwróćmy się wzajemnie ku sobie, wnosząc światło i ciepło Ewangelii w trudne sytuacje, troski, obawy, zwątpienia i cierpienia, które nas dotykają. Naszą modlitwą wraz z gotowością do braterskiej pomocy obejmijmy tych, którzy obchodzą Boże Narodzenie w cieniu wojny i zagrożenia, pozbawionych domów i środków do życia oraz tych, którzy dobrowolnie opuścili swoich bliskich i Ojczyznę, aby nieść orędzie radości i pomoc ludziom oczekującym na Dobrą Nowinę na peryferiach naszego świata, szczególnie te misjonarki i tych misjonarzy, których gościliśmy w naszej parafii i obiecaliśmy im nasze modlitewne wsparcie. Niech Nowonarodzony Jezus błogosławi nasze dziś i jutro, wszystkie rodziny naszej parafii, naszych przyjaciół i gości. Radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przygotowanie do świąt: państwu Chotyńskim ze Słonego oraz państwu Kacprzakom z Brzezia za choinki, p. Grzegorzowi Kulińskiemu i współpracownikom za ich przywiezienie oraz obsadzenie, paniom Halinie Makowskiej i Bogumile Młynarczyk wraz z osobami wspierającymi za żłóbek i bożonarodzeniowy wystrój świątyni, dzieciom i wszystkim, którzy wykonali własnoręcznie ozdoby na jedną z choinek oraz p. Ewelinie Wojciechowskiej za troskę o całość przygotowań. Dziękuję także paniom Romanie Jankowskiej, Barbarze Szatkowskiej i Jolancie Wilczyńskiej oraz wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swój dar w przygotowanie paczek świątecznych, które dostarczyliśmy do 11 rodzin naszej parafii.
 
3. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 11.00 i 13.00, a 26 grudnia w  święto św. Szczepana, pierwszego męczennika o godz. 09.00 i 11.00.

4. Bardzo dziękuję scholi i młodzieży za kolędowanie przed Pasterką oraz śpiew podczas liturgii. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 będzie się z nami modlił zespół Emmanuel z Topólki, który przedstawi też program kolęd i pastorałek.

5. We wtorek 27 grudnia po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

6. W środę 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Program kolędy i dotyczące jej uwagi oraz pozostałe ogłoszenia podane zostaną na zakończenie Mszy św. w święto św. Szczepana, w poniedziałek 26 grudnia.

7. Bp Mering – życzenia do diecezjan na Boże Narodzenie

8. Bp Mering – apel o modlitwę w intencji Ojczyzny