Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia narodzenie Pana Jezusa z punktu widzenia Świętego Józefa. Święty Józef uwierzył i postąpił zgodnie ze swoją wiarą. Jest on podobnie jak Maryja wzorem wiernego sługi. Także i nas Pan Bóg nieustannie zaprasza do udziału w swoim planie zbawienia. Jak odpowiadam na Boże interwencje w moim życiu? Jak możemy prowadzić młodych w wierze i zaufaniu Bogu?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki inwestycyjnej w naszej parafii. Taca inwestycyjna jest dobrowolną składką osób traktujących naszą parafię jako swoją rodzinną wspólnotę i czujących się współodpowiedzialnymi za zaspokojenie jej materialnych potrzeb. Jako tak zbierana jest na zakończenie Mszy św. podczas ogłoszeń. Gromadzone w ten sposób środki pozwalają obecnie na niemal całkowite pokrycie kosztu spłaty kolejnych rat zaciągniętego przez nas w 2012 roku kredytu na prace remontowe. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Do uroczystości Narodzenia Pańskiego pozostał tylko tydzień – w sobotę Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Bardzo dziękuję ks. Antoniemu Ponińskiemu za posługę w konfesjonale w dzisiejszą, ostatnią niedzielę Adwentu. Ostatnia okazja do przedświątecznej spowiedzi będzie w Wigilię przed i jeśli będzie taka potrzeba po ostatnich porannych roratach o godz. 06.30 rano.

4. Zapraszam do udziału w roratach w środę o godz. 17.30 (dzieci) i w sobotę o godz. 06.30 (o godz. 06.15 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny).
 
5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i jeśli chcemy podtrzymać polską tradycję, zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 
6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

7. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.00).

8. W uroczystość Bożego Narodzenia, w niedzielę 25 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 będzie się z nami modlił zespół Emmanuel z Topólki a na zakończenie Eucharystii przedstawi koncert kolęd i pastorałek.

9. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 18.30.

10. Zbiórka ministrantów (zapraszamy także ministrantów seniorów) – w piątek o godz. 16.30.

11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w różny sposób w zorganizowanie wigilii dla osób starszych w miniony piątek. W sposób szczególny dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka,  młodzieży z gimnazjum oraz scholi z panią katechetką Barbarą Szatkowską i  p. Dariuszem Langa, młodzieży z grupy ewangelizacyjnej oraz osobom, które przyjęły nasze zaproszenie.

12. Można jeszcze włączyć się do zbiórki żywności, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin. W Delikatesach naprzeciwko kościoła można je wkładać do specjalnie przygotowanego kosza. Bardzo dziękuję p. Romanie Jankowskiej i wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę, przygotowanie i rozwiezienie paczek. Mam nadzieję, że takie przedsięwzięcia jak wigilia dla osób starszych czy przygotowanie paczek świątecznych zaowocują powstaniem niebawem stałego zespołu Caritas w naszej parafii.

13. Dziękuję osobom, które wzięły udział w przedświątecznym sprzątaniu kościoła. Do środy można przynosić do kościoła własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, które zostaną powieszone na jednej z choinek przy żłóbku. Zachęcamy do tego przede wszystkim dzieci i młodzież, ale z radością przyjmiemy też taki symboliczny dar dla Pana Jezusa od dorosłych.

14. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świecie Caritas i inne pamiątki świąteczne oraz modlitewniki do Bożego Miłosierdzia i Maryjny, które dzięki dużemu drukowi mogą być cennym upominkiem dla osób starszych.

15. Wszystkich obchodzących w tych dniach swoje urodziny, jubileusze i imieniny obejmujemy naszą modlitwą i składamy im najserdeczniejsze życzenia. Wśród nich w sposób szczególny polecamy Panu Bogu i otaczamy wdzięczną pamięcią dwóch jutrzejszych solenizantów: Dariusza Langa i Dariusza Chotyńskiego, dziękując im za bezinteresowną służbę naszej wspólnocie. Pierwszy z nich ćwiczy z naszą scholą i akompaniuje jej podczas Mszy św. o godz. 13.00, a drugi w miarę swoich możliwości troszczy się o drzewa na cmentarzu i wokół kościoła.

16. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Alicja Kowalewicz z Marianek. Pogrzeb odbył się wczoraj.  Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…