Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego i liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Naszym największym błogosławieństwem jest Jezus. W Nowym Roku 2017 bądźmy jak pasterze, którzy zanieśli Dobrą Nowinę o narodzinach Jezusa innym i jak Maryja, która wiedziała jak słuchać, zatrzymać się i medytować nad wydarzeniami, które działy się wokół niej. Jak możemy podtrzymać ducha ciszy, refleksji i modlitwy? Do jakiej części mojej parafii jestem posłany, aby zanieść Dobrą Nowinę Jezusa?

2. Na zakończenie dzisiejszych Mszy św. losujemy Świętych Patronów na 2017 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą i gościły u siebie naszych młodych. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania są naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

3. Tradycyjnie w dzisiejszy dzień wielu proboszczów składa roczne sprawozdanie z kierowania parafią. U nas będzie to miało miejsce po zakończeniu wizyty kolędowej i styczniowym spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4.  W dzisiejszą uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzimy jubileuszowy już 50. Światowy Dzień Pokoju. Po raz pierwszy obchodzono go w roku 1968, z inicjatywy bł. Pawła VI. Z tej okazji papież Franciszek wystosował tradycyjnie orędzie, zatytułowane w tym roku: „Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte jak w niedziele o godz. 09.00, 11.00 i 13.00. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławienie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności parafian.

7. Także w piątek spotkanie opłatkowe asysty – zapraszamy również dzieci razem z rodzicami – o godz. 12.00 na plebanii.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Lewandowskiego z Gustorzyna i śp. Alojzego Ciarkę z Kątów. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…