Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Maroko 8-18.09.2026

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma, transmitowana online na żywo na stronie parafii na Facebooku

W dni powszednie: według ogłoszeń – do 19 kwietnia Msze tylko w sobotę i w niedzielę; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna – nieczynna do odwołania. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. dziekanem Maciejem Jasińskim w Brześciu Kuj. – tel. 518 014 512. W sprawach pogrzebu prosze zwracać się do Damiana Wiśniewskiego – tel. 516 928 564, który sprawuje opiekę nad cmentarzem.

Boczne wejście do kościoła z podjazdem dla wózków otwarte jest pół godziny przed liturgią. W przypadku potrzeby pomocy osobom starszym lub niepełnosprawnym w wejściu do kościoła prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne na numer parafii 518014546.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Parafia

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2026
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W trwającym roku duszpasterskim, przeżywamy go pod hasłem „Idźcie i głoście. Z misjonarzami na peryferie świata”. Jest to szczególna okazja, by wesprzeć modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski. Dziś we wszystkich kościołach prowadzona jest zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące do wyjazdu misjonarzy duchownych i świeckich. Ofiary są przeznaczane na wsparcie misjonarzy oraz ich działalności ewangelizacyjnej, edukacyjnej, medycznej i charytatywnej.

3. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2017) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

4. W niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. W minionym roku pogłębialiśmy duchowe owoce naszego własnego chrztu i powołania do zbawienia, także we wspólnocie polskiego narodu. Tym bardziej warto zdać sobie sprawę, że przez chrzest stajemy się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że przez chrzest św. rozpoczęła się nasza komunia z Panem Bogiem.

5. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 młodzież z gimnazjum przedstawi jasełka.

6. W najbliższych dniach nie będzie wizyty kolędowej. Zostanie ona wznowiona w piątek 13 stycznia.

7. W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Elżbieta Kuczmańska, l. 63 z Wieńca – pogrzeb odbył się w środę i śp. Regina Nowicka, l. 90 z Marianek – pogrzeb odbędzie się jutro w sobotę o godz. 11.00. Rodzinom składamy nasze wyrazy współczucia a zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.