Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wyruszenia w długą drogę wiodącą od wolności rozumianej jako niezależność od wszystkich zobowiązań i swawoli do miłości i służby braciom, które odzwierciedlają w nas wizerunek Chrystusa i naszą wierność Jemu. Co przeszkadza mi w wolnym pójściu za Jezusem i naśladowaniu Go? Jak uczymy prawdziwej wolności naszych młodych? 

2. W ubiegłą niedzielę wybieraliśmy członków Rady Parafialnej na nową kadencję. W wyborach wzięło udział 232 osoby (trzy lata temu 287 osób) – oddano 214 głosów ważnych. Skład Komisji Skrutacyjnej: Aleksandra Bednarska, Monika Bednarska-Czyżnielewska, Renata Chmielewska, Elżbieta Grzanka, Ewelina Kosmalska, Marta Szabela. Największą liczbę głosów otrzymali i wyrazili zgodę na udział w Radzie Parafialnej: Bachórka – Natalia Jakrzewska, Gustorzyn i Jaranówek – Agnieszka Malinowska, Kąty i Słone – Jacek Jabłoński, Machnacz – Mariusz Wołowicz, Machnacz – nowe osiedle i Marianki – Mariusz Bladoszewski, Wieniec po stronie kościoła – Damian Adamski, Wieniec po stronie szkoły – Jarosław Pielka, Wieniec-Zalesie – Lech Kalinowski, Wolica, Nowy Młyn i Polówka – Anna Ptaszyńska. Wybór będzie prawomocny po zatwierdzeniu przez Kurię Diecezjalną – wówczas podam pełny skład Rady Parafialnej na nową trzyletnią kadencję. Bardzo dziękuję członkom Komisji Skrutacyjnej i osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu wyborów, wszystkim którzy wzięli w nich udział oraz w sposób szczególny tym, którzy zaakceptowali wybór i związaną z nim niezwykle ważną bezinteresowną służbę dla naszej wspólnoty.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Bardzo dziękuję także za ofiary składane na nasz udział własny w kosztach odnowienia konfesjonałów i rzeźby św. Małgorzaty z ołtarza głównego oraz na dokończenie ławek w kościele. W niektórych rejonach parafii zbiórka już się odbyła, wpłynęła także jedna ofiara na ten cel na konto bankowe parafii. W zakrystii są do odebrania listy dla zbierających. Za wszystkie ofiary i zaangażowanie w to przedsięwzięcie serdeczne Bóg zapłać.

4. Msze Święte dziś o godz. 09.00 i 11.00 – nie ma już Mszy Św. o godz. 13.00, a w niedziele w lipcu i sierpniu o godz. 09.00 i 12.00.

5. Wyjazd na pielgrzymkę Rady Parafialnej i sołtysów do Świnic Warckich i odwiedziny parafii w Kaczkach Średnich (spotkanie z Radą Parafialną i Duszpasterską Radą Parafialną) dziś o godz. 13.15 z parkingu przed kościołem.

6. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Msza Święta o godz. 17.30. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i  możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16.30 (będzie ks. dr Michał Sadowski). Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą o godz. 17.30. W zakrystii można nabyć książeczkę Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem – pomoc w owocnym przeżyciu adoracji.

8. Odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą w przyszłym tygodniu.

9. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 09.00 zebranie Koła Żywego Różańca.

10. Zapowiadany wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży Wakacje z Bogiem w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, przygotowywany wspólnie z parafią w Kruszynie, zostaje odwołany z powodu zbyt małej liczby uczestników. Postaramy się w to miejsce zorganizować inną formę wspólnego wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

11. Pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski i początkami Państwa Polskiego: niedziela 24 lipca (wyjazd po Mszy św. o godz. 09.00). Trasa: Biskupin, przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji, Ostrów Lednicki, Gniezno.  Cena 80 zł (cena obejmuje koszt autokaru, przewodnika, bilety wstępu, ubezpieczenie). Informacje i zapisy u p. Romany Jankowskiej tel. 607 523 309.

12. W ostatnich dniach na naszym cmentarzu parafialnym doszło do kolejnych kradzieży krzyży i ozdób z pomników oraz ich uszkodzenia. Zarząd i administracja cmentarza nie ponosi odpowiedzialności za dokonane szkody, ale apeluję do zwracania uwagi na to, co dzieje się na cmentarzu i w przypadku naruszania jego regulaminu czy podejrzanych zachowań o niezwłoczne zawiadamianie administratora cmentarza p. Grzegorza Kulińskiego tel. 665 402 253  lub policji.

13. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o Powstaniu Poznańskim w czerwcu 1956 r.

14. Zapowiedzi:
Rafał Kosmalski, l. 26, Machnacz – Małgorzata Najberg, l. 25, par. św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.