Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna. Do jakich decyzji zaparcia się samego siebie dla Jezusa jestem wezwany?

2. W dzisiejszą niedzielę wybieramy członków Rady Parafialnej na nową kadencję. Na karcie do głosowania wpisujemy rejon parafii, w którym mieszkamy oraz imię i nazwisko naszego kandydata.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Dzielimy się radosną wiadomością, że otrzymaliśmy znaczącą pomoc (50 tyś. zł) od Powiatu Włocławskiego na konserwację i restaurację wpisanych do rejestru zabytków neoromańskich konfesjonałów w naszej świątyni. Ponadto udało nam się w tym roku uzyskać dofinansowanie do III etapu konserwacji i restauracji głównego ołtarza (20 tyś. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu województwa i 8 tyś. zł od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków). Na skutek zniszczeń wojennych mamy w Wieńcu bardzo niewiele zabytków, ale przez to ich wartość dla naszej wspólnoty jest szczególna. Uchronienie tych nielicznych materialnych śladów naszej historii przed zniszczeniem i troska o to, aby były prawdziwą ozdobą domu Bożego to nie tylko znak szacunku dla naszych przodków i naszej historii, ale wyraz naszej wiary i wysiłku w kierunku pogłębienia naszej tożsamości. Koszty specjalistycznej konserwacji i restauracji zabytków są na tyle wysokie, że to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe wyłącznie ze zbiórki wśród parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tych staraniach oraz swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększania domu Bożego, który jest domem całej parafii.
W tych dniach, zgodnie z zapowiedzią w liście, rozpoczyna się zbiórka na nasz udział własny w kosztach odnowienia konfesjonałów i rzeźby św. Małgorzaty z ołtarza głównego oraz na dokończenie ławek w kościele. Proszę o życzliwe przyjęcie osób zbierających.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 ks. Jakub Kupiński, który w tym roku odbył praktykę diakońską w naszej parafii odprawi Mszę Św. prymicyjną.  Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa ks. Jakub zanim zostanie skierowany do jednej z parafii naszej diecezji, będzie w naszej wspólnocie pełnił posługę duszpasterską od 18 lipca do 20 sierpnia. Otaczamy go naszą modlitwą i życzliwością.

5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 dziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz prosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Po Mszy Świętej festyn dla dzieci na placu przed domem parafialnym-plebanią: bardzo dziękuję sołectwom Jaranówek, Kąty, Wieniec, Wieniec-Zalesie i Wolica za wkład w zorganizowanie tego festynu.

6. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w Wakacjach z Bogiem w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Termin: 11-15 lipca 2016. Koszt: 500 zł (ministranci, schola i asysta płacą tyle, na ile stać rodziców – pozostała kwota będzie uzupełniona z funduszy parafialnych).  Cena obejmuje: noclegi, wyżywienie, przejazdy, ubezpieczenie, bilety wstępów, przewodników. Noclegi w Przystani Biskupińskiej – www.biskupin.com.pl

7. W przyszłą niedzielę Msze Św. o godz. 09.00 i 11.00 – nie będzie już Mszy Św. o godz. 13.00, a w lipcu i sierpniu Msze Św. w niedziele o godz. 09.00 i 12.00.

8. Pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski i początkami Państwa Polskiego: niedziela 24 lipca (wyjazd po Mszy św. o godz. 09.00). Trasa: Biskupin, przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji, Ostrów Lednicki, Gniezno.  Cena 80 zł (cena obejmuje koszt autokaru, przewodnika, bilety wstępu, ubezpieczenie). Informacje i zapisy u p. Romany Jankowskiej tel. 607 523 309.

9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o nieskończone miłosierdzie Boże dla zmarłych. Msza św. w ich intencji w czwartek o godz. 17.30.

10. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Rady Parafialnej do Świnic Warckich i odwiedziny parafii w Kaczkach Średnich. Wyjazd o godz. 13.15.

12. Przez najbliższe dwa tygodnie do niedzieli 3 lipca z powodu urlopu p. Grzegorza biuro cmentarza będzie nieczynne.

13. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wiernych o przyłączenie się do grona honorowych dawców krwi.

14. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. Kościół między reformami a tradycją – prawdziwy sens liturgii; Obóz Mauthausen–Gusen zamieniany na budynki mieszkalne; a także 360. rocznica potopu szwedzkiego.

15. Zapowiedzi:
Sylwester Witkowski, l. 24, Den Haag, Holandia – Marta Roszak, l. 23,  Den Haag, Holandia, poprzednio zamieszkała Wieniec 27.
Krzysztof Andrzej Górski, l. 53 – Joanna Edyta Żywocka, l. 44, Machnacz, ul. Sasankowa.
Rafał Kosmalski, l. 26, Machnacz – Małgorzata Najberg, l. 25, par. św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.