Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

1. Każdy chrześcijanin jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny, do bycia uczniem-misjonarzem. Nasze zjednoczenie przez chrzest z Jezusem nie jest ciężarem, lecz darem, choć niejednokrotnie będzie się wiązać z trudnościami, brakiem zrozumienia i odrzuceniem. Prawdziwą radością nie jest jednak odnoszenie sukcesów i widzenie, że świat jest w porządku, ale bliskość i przyjaźń z Panem, przepełnienie Duchem Świętym i bycie posłanymi ze skarbem Ewangelii. Jak wiara w Jezusa, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego zmieniła i zmienia cię i twoje życie? Czy masz z kim mówić innym o tym, że Bóg jest i działa? Jak przygotować Panu drogę do serc naszych dzieci, bliskich i sąsiadów?

2. Comiesięczne odwiedziny osób starszych i chorych z Komunią Świętą w piątek i w sobotę według stałego porządku od godz. 09.00.

3. Wraz ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Gimnazjum w Wieńcu zapraszamy do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Już od dziś można w zakrystii otrzymać plecak do wypełnienia wyprawką szkolną dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin z parafii. Do każdego plecaka dołączona jest kartka z podstawową charakterystyką dziecka (wiek i płeć), dla którego przeznaczony jest plecak wraz z wyprawką. Proszę, aby plecaki wróciły przed ostatnią niedzielą sierpnia. W sierpniu w kruchcie kościoła będzie także wystawiony kosz, do którego będzie można wkładać podstawowe przybory szkolne.
Przy tej okazji dziękujemy p. Jolancie Wilczyńskiej i członkom Szkolnego Koła Caritas za ich całoroczną działalność. W minionym roku szkolnym do Koła zapisało się 17 uczniów z pierwszej klasy. Jego członkowie  uczestniczyli w akcjach i zbiórkach, gromadząc produkty żywnościowe i powiększając fundusz charytatywny (sprzedaż zniczy na cmentarzu w Wieńcu, przedświąteczna zbiórka żywności w trzech sklepach w Wieńcu oraz w „Biedronce” w Brześciu Kuj. i wśród uczniów Gimnazjum), przygotowali i przekazali rodzinom potrzebującym w parafii i poza nią paczki żywnościowe i odzież, przygotowali przedstawienie wigilijne i z okazji Dnia Dziecka dla dzieci niepełnosprawnych w GOK-u w Brześciu Kujawskim – z funduszy Koła zakupiono słodycze i upominki dla dzieci. W ramach ubiegłorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów” przygotowano 25 plecaków dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących pomocy – 13 zostało wypełnionych indywidualnie, a do 12 zakupiono przybory szkolne z funduszy Caritas. W tym roku kupiliśmy 8 plecaków, które czekają na wypełnienie. Koło pomaga także doraźnie uczniom w trudnych sytuacjach. Bardzo ważny jest także wymiar wychowawczy działalności Koła – uczenie dzieci otwierania się na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy potrzebującym.

4. Zapowiadany wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży zostaje odwołany z powodu zbyt małej liczby uczestników. Postaramy się w to miejsce zorganizować inną formę wspólnego wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

5. Pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski w niedzielę 24 lipca – brak już wolnych miejsc. Uczestnicy proszeni są o uregulowanie opłat do końca tego tygodnia u p. Romany Jankowskiej tel. 607 523 309.

6. W piątek 8 lipca o godz. 10.00 Brzeskie Centrum Kultury i sołectwa w Kątach, Machnaczu, Wieńcu i Wieńcu-Zalesie zapraszają przed remizę w Machnaczu na festyn dla dzieci.

7. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na skwer miejski w Brześciu Kujawskim w przyszłą niedzielę 10 lipca o godz. 17.30 na XIII Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „gramOFFon”.

8. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego”: – Wolna niedziela się opłaca! – Co przyniesie zamknięcie sklepów w niedzielę i święta?