Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Pan Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości Boga i bliźniego oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. Bliźni to każdy spotkany na mojej drodze do Jerycha człowiek w potrzebie i każdy z nas staje się bliźnim, kiedy z miłością i troską niesie pomoc drugiemu. Gdzie są Jerycha, do których Pan chce, abyśmy podróżowali? Co jest przyczyną naszej ślepoty i nieczułości w stosunku do bliźniego?

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w modlitwie o Europie, aby wytrwała w chrześcijańskiej wierze i tę wiarę niosła innym narodom oraz o siostrach benedyktynkach z Opactwa w Żarnowcu, które wspierają nas na co dzień swoją modlitwą.

3. W piątek po Mszy Św. o godz. 17.30 zbiórka wszystkich ministrantów.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Trwa zbiórka po domach na odnowienie konfesjonałów i dokończenie nowych ławek w kościele. W zakrystii są do odebrania jeszcze listy z niektórych części parafii. W przyszłą niedzielę w kościele podam pierwsze rezultaty zbiórki. Za wszystkie ofiary, zaangażowanie i życzliwość w stosunku do osób zbierających serdecznie dziękuję.

5. Wraz ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Gimnazjum w Wieńcu zapraszamy do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. W zakrystii są do zabrania jeszcze 2 plecaki do wypełnienia wyprawką szkolną dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin z parafii. Proszę, aby plecaki wróciły przed ostatnią niedzielą sierpnia. W sierpniu w kruchcie kościoła będzie także wystawiony kosz, do którego będzie można wkładać podstawowe przybory szkolne.

6. W dniach 25 – 31 lipca przeżywać będziemy w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, które poprzedzone będą Dniami w Diecezji. Wydarzenia centralne w naszej diecezji będą odbywać się w trzech miejscach: Włocławku, Świnicach Warckich i Licheniu. Młodych z naszej parafii zapraszamy szczególnie do udziału w Folk Day – koncercie przed Halą Mistrzów we Włocławku w czwartek 21 lipca o godz. 17.00. Organizujemy także wyjazd z naszego dekanatu na spotkanie młodzieży naszej diecezji z młodzieżą z wielu krajów z świata w Świnicach Warckich – miejscu narodzin i chrztu św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia w piątek 22 lipca. Szczegóły oraz informacja o kosztach w przyszłą niedzielę.

7. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o tym, co mówił do nas Papież Polak w czasie ŚDM w Częstochowie w 1991 roku i czy posłuchaliśmy jego lekcji.