Lipiec 2020
« Cze

1. Pan Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości Boga i bliźniego oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. Bliźni to każdy spotkany na mojej drodze do Jerycha człowiek w potrzebie i każdy z nas staje się bliźnim, kiedy z miłością i troską niesie pomoc drugiemu. Gdzie są Jerycha, do których Pan chce, abyśmy podróżowali? Co jest przyczyną naszej ślepoty i nieczułości w stosunku do bliźniego?

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w modlitwie o Europie, aby wytrwała w chrześcijańskiej wierze i tę wiarę niosła innym narodom oraz o siostrach benedyktynkach z Opactwa w Żarnowcu, które wspierają nas na co dzień swoją modlitwą.

3. W piątek po Mszy Św. o godz. 17.30 zbiórka wszystkich ministrantów.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Trwa zbiórka po domach na odnowienie konfesjonałów i dokończenie nowych ławek w kościele. W zakrystii są do odebrania jeszcze listy z niektórych części parafii. W przyszłą niedzielę w kościele podam pierwsze rezultaty zbiórki. Za wszystkie ofiary, zaangażowanie i życzliwość w stosunku do osób zbierających serdecznie dziękuję.

5. Wraz ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Gimnazjum w Wieńcu zapraszamy do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. W zakrystii są do zabrania jeszcze 2 plecaki do wypełnienia wyprawką szkolną dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin z parafii. Proszę, aby plecaki wróciły przed ostatnią niedzielą sierpnia. W sierpniu w kruchcie kościoła będzie także wystawiony kosz, do którego będzie można wkładać podstawowe przybory szkolne.

6. W dniach 25 – 31 lipca przeżywać będziemy w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, które poprzedzone będą Dniami w Diecezji. Wydarzenia centralne w naszej diecezji będą odbywać się w trzech miejscach: Włocławku, Świnicach Warckich i Licheniu. Młodych z naszej parafii zapraszamy szczególnie do udziału w Folk Day – koncercie przed Halą Mistrzów we Włocławku w czwartek 21 lipca o godz. 17.00. Organizujemy także wyjazd z naszego dekanatu na spotkanie młodzieży naszej diecezji z młodzieżą z wielu krajów z świata w Świnicach Warckich – miejscu narodzin i chrztu św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia w piątek 22 lipca. Szczegóły oraz informacja o kosztach w przyszłą niedzielę.

7. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o tym, co mówił do nas Papież Polak w czasie ŚDM w Częstochowie w 1991 roku i czy posłuchaliśmy jego lekcji.