Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zaprasza nas wraz ze sobą do domu Marty i Marii. Adres: Łk 10,38-42. Ten, który przyjmuje i naucza tajemnicy przyjmowania Ojca w braciach, w tym domu sam zostaje przyjęty i objawia tym, którzy Go słuchają, tajemnicę Ojca i Syna. W ten sposób uzdrawia ten dom balsamem swojej obecności i poi winem swego słowa, aby mógł podążać za Nim Jego drogą. Jak przyjmuję w moim domu (rodzinie, wspólnocie i parafii) Jezusa? Czy nawiedzenie Jezusa jest dla mnie motywem radości czy raczej poczucia trudu i wysiłku? Co możemy uczynić, aby słuchanie słowa Pana było centrum naszego życia i dopomóc innym odkryć, że ono jest prawdziwym źródłem życia Syna w nas?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Trwa zbiórka po domach na odnowienie konfesjonałów i dokończenie nowych ławek w kościele. W zakrystii są do odebrania jeszcze listy z niektórych części parafii. Za wszystkie ofiary, zaangażowanie i życzliwość w stosunku do osób zbierających serdecznie dziękuję.

3. W dniach 25 – 31 lipca przeżywać będziemy w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, które poprzedzone będą Dniami w Diecezji. Młodych z naszej parafii zapraszamy szczególnie do udziału w Folk Day – koncercie przed Halą Mistrzów we Włocławku w czwartek 21 lipca o godz. 17.00. Organizujemy także wyjazd z naszego dekanatu na spotkanie młodzieży naszej diecezji z młodzieżą z wielu krajów z świata w Świnicach Warckich – miejscu narodzin i chrztu św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia w piątek 22 lipca. Po zakończeniu spotkania wypoczynek na termach w Uniejowie. Koszt – 30 zł.
We wszystkich parafiach diecezji będziemy łączyli się duchowo z młodymi przygotowującymi się w naszej diecezji do ŚDM w Krakowie poprzez modlitwę Apelu Jasnogórskiego od środy do soboty codziennie o 21.00 oraz Godzinę Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

5. Pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski w przyszłą niedzielę 24 lipca – wyjazd po Mszy Św. o godz. 09.00.

6. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o Światowych Dniach Młodzieży i potrzebie powrotu do świętowania niedzieli w Europie.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Łukasza Niedzielskiego z Włocławka, Zbigniewa Komorowskiego z Miechowic, Włodzimierza Kijewskiego z Wieńca i Zbigniewa Rozłonkowskiego z Gustorzyna. We wtorek o  godz. 13.00 pogrzeb Reginy Marczewskiej z Wieńca-Zdroju. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.