1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zaprasza nas wraz ze sobą do domu Marty i Marii. Adres: Łk 10,38-42. Ten, który przyjmuje i naucza tajemnicy przyjmowania Ojca w braciach, w tym domu sam zostaje przyjęty i objawia tym, którzy Go słuchają, tajemnicę Ojca i Syna. W ten sposób uzdrawia ten dom balsamem swojej obecności i poi winem swego słowa, aby mógł podążać za Nim Jego drogą. Jak przyjmuję w moim domu (rodzinie, wspólnocie i parafii) Jezusa? Czy nawiedzenie Jezusa jest dla mnie motywem radości czy raczej poczucia trudu i wysiłku? Co możemy uczynić, aby słuchanie słowa Pana było centrum naszego życia i dopomóc innym odkryć, że ono jest prawdziwym źródłem życia Syna w nas?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Trwa zbiórka po domach na odnowienie konfesjonałów i dokończenie nowych ławek w kościele. W zakrystii są do odebrania jeszcze listy z niektórych części parafii. Za wszystkie ofiary, zaangażowanie i życzliwość w stosunku do osób zbierających serdecznie dziękuję.

3. W dniach 25 – 31 lipca przeżywać będziemy w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, które poprzedzone będą Dniami w Diecezji. Młodych z naszej parafii zapraszamy szczególnie do udziału w Folk Day – koncercie przed Halą Mistrzów we Włocławku w czwartek 21 lipca o godz. 17.00. Organizujemy także wyjazd z naszego dekanatu na spotkanie młodzieży naszej diecezji z młodzieżą z wielu krajów z świata w Świnicach Warckich – miejscu narodzin i chrztu św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia w piątek 22 lipca. Po zakończeniu spotkania wypoczynek na termach w Uniejowie. Koszt – 30 zł.
We wszystkich parafiach diecezji będziemy łączyli się duchowo z młodymi przygotowującymi się w naszej diecezji do ŚDM w Krakowie poprzez modlitwę Apelu Jasnogórskiego od środy do soboty codziennie o 21.00 oraz Godzinę Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

5. Pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski w przyszłą niedzielę 24 lipca – wyjazd po Mszy Św. o godz. 09.00.

6. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o Światowych Dniach Młodzieży i potrzebie powrotu do świętowania niedzieli w Europie.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Łukasza Niedzielskiego z Włocławka, Zbigniewa Komorowskiego z Miechowic, Włodzimierza Kijewskiego z Wieńca i Zbigniewa Rozłonkowskiego z Gustorzyna. We wtorek o  godz. 13.00 pogrzeb Reginy Marczewskiej z Wieńca-Zdroju. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.