Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Jezus objawia nam dziś w Ewangelii prawdziwe oblicze Boga, który jest naszym Ojcem i uczy nas jak poprzez modlitwę przyjmować i pogłębiać postawę właściwą prawdziwemu dziecku Boga. Jaki obraz Boga mam, kiedy się do Niego modlę? Czy modlę się o to co naprawdę jest miłe Bogu i dla mnie dobre?

2. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie. W środę o godz. 16.00 rozpoczyna się pielgrzymka papieża Franciszka do Polski związana ze Światowymi Dniami Młodzieży. Zachęcam byśmy towarzyszyli naszą modlitwą Ojcu Świętemu i młodym, którzy biorą udział w tym wielkim wydarzeniu – z naszej parafii ostatecznie jadą do Krakowa niestety tylko trzy osoby oraz korzystali z transmisji spotkań na antenie Telewizji Polskiej. Papież odwiedzi Częstochowę i Auschwitz, w piątek odprawi Drogę Krzyżową z młodzieżą, w sobotę weźmie udział w wieczornym czuwaniu, a zakończy Światowe Dni Młodzieży Mszą Św. w niedzielę o godz. 10.00.

3. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. W zakrystii można nabyć różańce do samochodu z krzyżem św. Franciszka, breloczki do kluczy i plakietki ze św. Krzysztofem.

4. Dziś bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. o godz. 09.00 wyrusza spod kościoła pielgrzymka autobusowa do miejsc związanych z Chrztem Polski. Pielgrzymów obejmujemy naszą modlitwą i prosimy o pamięć przy grobie św. Wojciecha o całej parafii i misjach ewangelizacyjnych, do których się przygotowujemy.

5. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła i imieniny ks. Jakuba Kupińskiego, który na czas do 20 sierpnia, kiedy rozpocznie posługę wikariusza w jednej z parafii naszej diecezji, został skierowany do naszej wspólnoty. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i szczególnej opieki Jego Świętego Patrona w bardzo ważnym, początkowym etapie kapłańskiej służby. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 17.30.

6. Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną oraz za ofiary na konfesjonały i ławki. Pierwszy konfesjonał został już zabrany do konserwacji i renowacji. Przeprowadzi ją renomowana firma konserwatorska, która restaurowała m.in. renesansowe stalle w Chełmnie i inne obiekty. Nasze neoromańskie dziewiętnastowieczne konfesjonały z litego drzewa dębowego pochodzą z dawnego kościoła w Ciechocinku. Zostaną uratowane i przywrócone do dawnej świetności dzięki pomocy Powiatu Włocławskiego i ofiarności wielu z naszych parafian oraz przyjaciół parafii. Informacje na temat stanu zbiórki wywieszone są w gablocie w kruchcie. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

7. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o historii Światowych Dniach Młodzieży oraz o papieżu Franciszku jako proroku naszych czasów.

8. Zapowiedzi: Wojciech Chełmiński, kawaler, l. 30, zam. w Gdańsku (wcześniej w Wieńcu ul. Kamienna) – Marta Rosol, panna, l. 25, zam. w Gdańsku.

9. We wtorek pożegnaliśmy w naszej świątyni i na cmentarzu mieszkankę Wieńca-Zdroju Reginę Marczewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…