Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. W przyszłą niedzielę, 1 września, będziemy obchodzić w naszej wspólnocie Dożynki Parafialne. Podobnie jak w ubiegłym roku będą one połączonym z festynem rodzinnym na placu przed domem parafialnym. Zachęcam do upieczenia ciast i ofiarowania także innych produktów na stoły z poczęstunkiem. Mam nadzieję, że do każdej rodziny w naszej parafii dotarł list z zaproszeniem do udziału w tym naszym parafialnym święcie dziękczynienia– tekst jest dostępny także w gablocie w kruchcie kościoła i na internetowej stronie parafii.

2. We wtorek 27 sierpnia na godz. 19.00 zapraszam do domu parafialnego na spotkanie członków Rady Parafialnej, sołtysów i wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie dożynek.

3. Tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 925zł 50gr. Wpłynęły także już pierwsze imienne ofiary dożynkowe na nowe nagłośnienie do kościoła. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać.

4. Niestety, pomimo apeli, nadal mają miejsce rażące naruszenia regulaminu cmentarza. W minionym tygodniu ponownie zmuszeni byliśmy wezwać policję, aby wylegitymowała pracowników firmy kamieniarskiej wykonujących prace bez wymaganego pozwolenia, którzy ponadto, dla ułatwienia sobie wejścia na cmentarz, samowolnie rozebrali część jego ogrodzenia. Na śmietniku znalazła się nowa samowolnie wycięta tuja – ustaliliśmy już miejsce, skąd została ona usunięta. W związku z tym jeszcze raz przypominam, że usługi i prace kamieniarskie przy grobach mogą być wykonywane tylko w dni robocze oraz w sobotę w godzinach otwarcia cmentarza po uprzednim zgłoszeniu zakresu prac w kancelarii cmentarza i uzyskaniu zgody Administratora. Niedozwolone jest zabudowanie grobu wykraczające poza powierzchnię miejsca grzebalnego, ustawianie ławek, ogrodzeń, sadzenie drzew i krzewów, utwardzanie wokół miejsc grzebalnych itp. Ławki, utwardzone miejsca, nasadzone drzewa oraz krzewy mogą być usunięte przez pracowników cmentarza bez powiadomienia dysponenta grobu.

5. Za kwiaty i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii dziękujemy czwartkowym nowożeńcom, p. Jadwidze Buła z zespołem i p. kościelnemu.

6. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” przeczytamy artykuły o sytuacji szkolnictwa w naszym kraju i edukacji sześciolatków. Na szczególne polecenie zasługuje  także rozmowa z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych oraz duszpasterzem małżeństw w kryzysie „Sychar” w Bydgoszczy.