Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Wieniec, 11 sierpnia 2013r.

Drodzy Parafianie!

Wraz z Radą Parafialną pragniemy zaprosić Was do udziału w Dożynkach Parafialnych, które odbędą się w niedzielę 1 września. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy składać Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony oraz za wszystko czym zostaliśmy obdarowani w tym roku, za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem oraz za naszym udziałem zaistniało w życiu innych – w naszych rodzinach, społeczności, parafii. Przedłużeniem naszego świętowania będzie festyn rodzinny na placu przed domem parafialnym: stoły z poczęstunkiem, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci, muzyka do tańca oraz inne atrakcje.

Wielkim darem, jakim jesteśmy obdarowani, choć nie zawsze dostatecznie go doceniamy, jest nasza przynależność do Kościoła. Wspólnota Kościoła jest darem i zadaniem. Chodzi o to, by odkryć ten dar, korzystać z jego bogactwa, równocześnie podejmując za niego współodpowiedzialność. Inaczej mówiąc, brać czynny udział w dynamicznie rozwijającym się życiu parafialnej wspólnoty.

Ważnym krokiem w kierunku przekształcania naszej parafii w coraz bardziej świadomą i zaangażowaną wspólnotę było powołanie Rady Parafialnej – przeważająca cześć jej członków weszła do niej w wyniku wyborów. Temu celowi służyły także różne przedsięwzięcia ewangelizacyjne i wspólnotowe – rekolekcje, pielgrzymki, koncerty, goście, którzy dzielili się swoją wiarą i doświadczeniem Kościoła, troska o świątynię i jej wyposażenie oraz jej sprzątanie i dekoracja. Największą inwestycją minionego roku był konieczny remont domu parafialnego – plebanii. Nie wszystko jeszcze zostało zrobione, ale wykonane dzieło daje już teraz satysfakcję, a przede wszystkim cieszy fakt, że nasz parafialny dom powoli zaczyna tętnić życiem, stając się miejscem spotkań i stanowiąc zaplecze dla podejmowanych w parafii projektów ewangelizacyjnych. Przy okazji dożynek zapraszamy gorąco do odwiedzin plebanii.

Tych wszystkich dzieł nie dokonałoby się bez udziału bardzo wielu z nas. Ogromną pomoc okazało nam także wiele osób spoza naszej parafii. Wszystkim wyrażamy naszą wdzięczność. Chcemy  kontynuować podjęte zadania, tym razem koncentrując się na naszej świątyni. Lista potrzeb jest bardzo długa. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda się nam je sukcesywnie realizować. Jednym z problemów jest jakość nagłośnienia w naszej świątyni. Dźwięk z głośników nie jest słyszalny w prezbiterium a na terenie kościoła pojawiają się „dziury akustyczne” powodujące brak albo nadmiar dźwięku, a jego słaba, często nieprzyjemna dla ucha jakość, utrudnia komunikację i udział w liturgii. Nie ma innego rozwiązania tego problemu jak nowy, dostosowany do naszego kościoła i odpowiadający współczesnym możliwościom system nagłaśniający. Z tej racji wraz z Radą Parafialną zdecydowaliśmy zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie przy okazji tegorocznych dożynek projektu ufundowania dla naszej świątyni takiego wyposażenia. Przewidywany koszt inwestycji zgodnie z ofertą złożoną przez renomowanego projektanta i producenta systemów nagłośnieniowych – firmę „RDUCH” to 17032,92 zł. Planowany termin wykonania inwestycji to już pierwsza połowa września.

Osoby, które uznają za słuszne wesprzeć te prace, wzorem ubiegłego roku mogą złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas dożynek czy podczas Mszy św. w jedną z najbliższych niedziel lub w kancelarii parafialnej. Można też dokonać darowizny na konto parafii. Na ten cel będą także zbierane ofiary do puszek w czasie dożynek. Imienne ofiary zostaną wpisane do specjalnej księgi ofiarodawców. Świadomi problemów ekonomicznych, jakie przeżywa wiele rodzin z naszej parafii, wyrażamy naszą wdzięczność za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Bóg zapłać!

Z kapłańskim błogosławieństwem i zachętą do wspólnego świętowania

Wasz proboszcz, ks. Witold Dorsz