Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego święta patronalnego i wszystkim, którzy wzięli w nim pełny udział uczestnicząc w tym dniu w Eucharystii w naszym kościele parafialnym.

2. W środę 7 sierpnia odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, sołtysów i osób chętnych do pomocy przy organizacji Dożynek Parafialnych, które odbędą się w niedzielę 1 września. Podobnie jak w ubiegłym roku będą one połączone z festynem rodzinnym na placu przed domem parafialnym. Zachęcam do upieczenia ciast i ofiarowania także innych produktów na stoły z poczęstunkiem. W najbliższych dniach każda rodzina powinna otrzymać list z zaproszeniem do udziału w tym naszym parafialnym święcie dziękczynienia.

3. Przy okazji dożynek chcemy zwrócić się także z prośbą o dobrowolny dar dla naszej wspólnoty. W ubiegłym roku zbieraliśmy ofiary na remont domu parafialnego, teraz chcemy skoncentrować się na naszej świątyni. Wśród wielu potrzeb za jedną z najpilniejszych a jednocześnie możliwych w krótkim czasie do rozwiązania wraz z Radą Parafialną uznaliśmy poprawę jakości nagłośnienia w naszej świątyni. Dźwięk z głośników nie jest słyszalny w prezbiterium a na terenie kościoła pojawiają się „dziury akustyczne” powodujące brak albo nadmiar dźwięku, a jego słaba, często nieprzyjemna dla ucha jakość, utrudnia komunikację i udział w liturgii. Nie ma innego rozwiązania tego problemu jak nowy, dostosowany do naszego kościoła i odpowiadający współczesnym możliwościom system nagłaśniający. Przewidywany koszt inwestycji zgodnie z ofertą złożoną przez renomowanego projektanta i producenta systemów nagłośnieniowych – firmę „RDUCH” to 17032,92 zł. Planowany termin wykonania inwestycji to już pierwsza połowa września. Osoby, które uznają za słuszne wesprzeć te prace, wzorem ubiegłego roku będą mogły złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas dożynek czy podczas Mszy św. w jedną z kolejnych niedziel. Można także będzie to zrobić osobiście w kancelarii parafialnej lub w formie darowizny na konto parafii. Imienne ofiary zostaną wpisane do specjalnej księgi ofiarodawców.

4. W środę 14 sierpnia o godz. 18.30 dokonam poświęcenia odnowionego ogrodzenia kapliczki w Lipinach. Na ten uroczysty obrzęd  i wspólne odśpiewanie litanii do Matki Bożej zapraszam nie tylko mieszkańców Lipin, ale wszystkich parafian, a osobom, które zatroszczyły się o odbudowanie zniszczonego otoczenia kapliczki z serca dziękuję.

5. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 09.00 i 11.30. W czasie Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Jest to jednocześnie rocznica „Cudu nad Wisłą” i dzień Wojska Polskiego. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu i naszych żołnierzy.

6. W sobotę 17 sierpnia o godz. 18.00 Mszę św. w intencji naszej parafii, misji i dzieła ewangelizacji odprawi w języku angielskim ks. Dionisio Murungi Mutea z Kenii. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie z naszym gościem.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy ofiary na dalsze prace prowadzone w domu parafialnym (w najbliższych dniach planowane jest podmurowanie okien i założenie parapetów zewnętrznych) i spłatę kolejnej raty kredytu. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

8. Główne bloki tematyczne w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” to problem alkoholizmu oraz możliwości przezwyciężenia nałogu i rozpoczęcia nowego, szczęśliwego i trzeźwego życia oraz w cyklu „O sakramentach w roku wiary” – sakrament namaszczenia chorych, który nie jest mroczną zapowiedzią śmierci, ale darem dla cierpiących, umocnieniem i pocieszeniem. Jest także do nabycia sierpniowy numer „Naszej Arki” poświęcony postaci św. Jacka oraz numer specjalny tego pisma poświęcony kolejnej prawdzie wyznania wiary w nauczaniu Jana Pawła II.