Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1.Wczoraj gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Dionisio Murungi Mutea z Kenii oraz Klaudię i Agnieszkę, które jako wolontariuszki pomagały w Laare w Kenii oraz w Kasisi w Zambii. Podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. Dionisio w języku angielskim modliliśmy się w intencji ewangelizacji oraz za nasze wspólnoty parafialne w Chuka w Kenii oraz w Wieńcu. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z naszymi gośćmi w domu parafialnym.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy ofiary na spłatę kolejnej raty kredytu i dalsze prace prowadzone w domu parafialnym. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy zakładać parapety zewnętrzne. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP zebraliśmy na katedrę 216zł 86gr.

4. W związku z przypadkami rażącego naruszania regulaminu cmentarza przypominam, że usługi i prace kamieniarskie przy grobach mogą być wykonywane tylko w dni robocze oraz w sobotę w godzinach otwarcia cmentarza po uprzednim uzyskaniu zgody Administratora, wniesieniu stosownych opłat i zgłoszeniu zakresu prac w kancelarii cmentarza. Niedozwolone jest zabudowanie grobu wykraczające poza powierzchnię miejsca grzebalnego, ustawianie ławek, ogrodzeń, sadzenie drzew i krzewów, utwardzanie wokół miejsc grzebalnych itp. Ławki, utwardzone miejsca, nasadzone drzewa oraz krzewy mogą być usunięte przez pracowników cmentarza bez powiadomienia dysponenta grobu.

5. Za kwiaty i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii dziękujemy środowym nowożeńcom, p. Jadwidze Buła z zespołem i p. kościelnemu.

6. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. wywiad z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim o sztuczkach złego ducha, istocie egzorcyzmu i o tym, kto tak naprawdę powinien z niego skorzystać. Jest także do nabycia sierpniowy numer „Naszej Arki” poświęcony postaci św. Jacka oraz numer specjalny tego pisma poświęcony kolejnej prawdzie wyznania wiary w nauczaniu Jana Pawła II.