Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu, wprowadzając nas do rodziny uczniów. Przywołaj swoje doświadczenia Ducha Świętego, który przypomina ci o Jezusie i prowadzi do Ojca. Jak możemy uczynić nasze rodziny i wspólnoty ikonami miłości i jedności Najświętszej Trójcy?

2. Parafia to nie lokalny oddział organizacji, do której się zapisuje, ale rodzina, do której się przynależy, dom Boży, w którym jest się kochanym i który jest otwarty dla wszystkich, szpital polowy, w którym można doświadczyć uleczenia, odzyskać życie i zdrowie. Począwszy od dziś przez najbliższe niedziele będziemy, wsłuchując się w Słowo Boże niedzielnych liturgii, rozważać tajemnicę Kościoła i parafii jako rodziny, domu Bożego i szpitala polowego, a dalej 12 czerwca niedziela misyjna – spotkamy się z misjonarzami: o. Jackiem Dublem CSsR i o. Maciejem Ziębcem CSsR, którzy od 11 do 25 września będą prowadzić u nas misje ewangelizacyjne i 19 czerwca wybory do Rady Parafialnej na nową kadencję.

3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną. Dzieci pierwszokomunijne na pomoc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych zebrały 150,60 zł.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym. Codziennie modlitwa i śpiew litanii loretańskiej przy kapliczkach i krzyżach: w Bachórce i Wieńcu-Zalesie o godz. 18.30, w Kątach, Machnaczu (kapliczka naprzeciwko szkoły w Wieńcu i kapliczka w centrum wioski) i Wolicy – o godz. 19.00. W kościele nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.00, w tygodniu na zakończenie Mszy Św. litania recytowana.

5. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej intencji oraz o wszystkich naszych siostrach i braciach w Chrystusie cierpiących prześladowania.

6. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, a biorąc w tym dniu udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią!
Msza Święta o godz. 08.30 i uroczysta procesja. Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Trasa procesji: ulica Brzeska, przez Machnacz aż do kapliczki w Wieńcu-Zalesie. Długość trasy procesji – 5 km. Ołtarze: I – przy krzyżu na Machnaczu – naprzeciwko szkoły w Wieńcu (przygotowują Kąty i Słone), II – przy kapliczce Matki Bożej na Machnaczu (przygotowuje Machnacz), III – na nowym osiedlu na Machnaczu – przy bramkach na boisku nad Zgłowiączką (przygotowuje nowe osiedle na Machnaczu i Marianki), IV – przy kaplicze MB w Wieńcu-Zalesie (przygotowuje Wieniec-Zalesie). Bezpośrednio po zakończeniu procesji i uroczystym błogosławieństwie, Msza Św. polowa przy przy czwartym ołtarzu w Wieńcu-Zalesie. Wszystkim, którzy dojdą do ostatniego ołtarza zapewniamy transport do kościoła. Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

7. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 29 maja po sumie o godz. 11.00 i w czwartek 2 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 17.30.

8. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się z Dniem Matki. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie, a dzień wcześniej w środę o godz. 17.30 w ich intencji będziemy sprawować Mszę Św. Żyjącym życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, zmarłym wypraszamy życie wieczne.

9. Cmentarz: w minionym tygodniu wywieźliśmy kolejne dwa kontenery śmieci. Trwają prace przy zakładaniu granitowych schodów do kaplicy, zostały założone barierki przy zejściach z boku cmentarza. W minionym tygodniu zostało uszkodzone kolejne przęsło ogrodzenia – całe ogrodzenie  wymaga wymiany. Tymczasowo uszkodzona część ogrodzenia zostanie zastąpiona siatką. Proszę o korzystanie z furtek i bramy przy wchodzeniu na cmentarz i nie przechodzenie przez płot.

10. Apeluję o szacunek dla miejsc świętych jakimi są świątynia i jej otoczenie oraz cmentarz i interwencję, kiedy jesteśmy świadkami naruszania tej świętości.

11. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in.: wizja Europy wg papieża Franciszka oraz dlaczego świętujemy Boże Ciało. Przy wyjściu z kościoła będzie rozdawana bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania ze sobą egzemplarza i do lektury. Za tydzień będziemy rozdawać następny numer tej gazety. W zakrystii są do odebrania zamówione kropielniczki do wody święconej.

12. Biuro Pielgrzymkowo Turystyczne Travel Point z Włocławka zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie. Termin: 1-8 lipca br. Koszt: 999 zł + 150 €.