Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i przyjaciół naszej rodziny parafialnej do wspólnego świętowania uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tradycyjnie nazywanej Bożym Ciałem. Msza Święta w naszym kościele parafialnym o godz. 08.30, a po niej procesja ulicą Brzeską, przez Machnacz aż do kapliczki w Wieńcu-Zalesie. Bezpośrednio po zakończeniu procesji i uroczystym błogosławieństwie, Msza Św. polowa przy przy czwartym ołtarzu w Wieńcu-Zalesie. Wszystkim, którzy dojdą do ostatniego ołtarza zapewniamy transport do kościoła. Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu.

Długość trasy procesji – 5 km. Ołtarze: I – przy krzyżu na Machnaczu – naprzeciwko szkoły w Wieńcu (przygotowują Kąty i Słone), II – przy kapliczce Matki Bożej na Machnaczu (przygotowuje Machnacz), III – na nowym osiedlu na Machnaczu – przy bramkach na boisku nad Zgłowiączką (przygotowuje nowe osiedle na Machnaczu i Marianki), IV – przy kaplicze MB w Wieńcu-Zalesie (przygotowuje Wieniec-Zalesie).  

Zgodnie ze słowami Świętego Jana Pawła II, to święto i związana z nim procesja są „niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją «wędrowną» obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju” (Jan Paweł II, Wymowa procesji Bożego Ciała, Anioł Pański 14 czerwca 1998). Z wiarą, radością, nadzieją i entuzjazmem poniesiemy Ciało Chrystusa ukryte w naszych sercach i wyraźnie widoczne w monstrancji tam, dokąd często nie ma On dostępu, modląc się o to, aby był On tam obecny na co dzień przez nasze świadectwo życia: naszą jedność, radosną wiarę i dobroć. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i oddania hołdu Zbawicielowi Świata.