Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii świętujemy narodziny Kościoła i przyjmujemy odpowiedzialność za powierzoną nam misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Duch Święty daje nam udział w zwycięstwie Zmartwychwstałego Pana, uzdalnia nas do przekraczania granic naszego ja, naszego pragnienia samowystarczalności i troski o nas samych. Obdarza nas różnymi darami, abyśmy się nimi wzajemnie obdarowywali we wspólnocie Kościoła i czyni z nas świadków i głosicieli Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jakie jest twoje doświadczenie Ducha Świętego jako źródła pokoju i pojednania oraz jedności twojej wspólnoty? Jak pełniej otworzyć się na działanie Ducha Świętego w naszej wspólnocie, przekształcając ją w nieustanną szkołę misyjnej komunii?

2. Dzisiejsza taca we wszystkich polskich parafiach przeznaczona jest na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Natomiast na zakończenie Mszy Św. jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca zbieramy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Bardzo dziękuję także za ofiary złożone w trakcie zbiórki, którą przeprowadził w ubiegłą niedzielę ks. Ryszard Kokoszka – proboszcz parafii św. Józefa w Brzeziu.

3. W naszej wspólnocie dziś także przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Modlimy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy uczestniczą we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. W ramach tzw. Białego Tygodnia od jutra do soboty włącznie zapraszam dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 17.30 i nabożeństwo majowe.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy ufundowali dla parafii naczynie na wodę święconą, upamiętniające Jubileusz 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W zakrystii można także nabyć pamiątkowe kropielniczki do naszych domów.

5. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

6. W środę o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej. W piątek zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.15.

7. W tym tygodniu zakończyliśmy kolejną edycję kursu Alpha dla młodzieży, a tydzień wcześniej dla dorosłych. Pomagaliśmy także w prowadzeniu pierwszej edycji tego kursu w Kruszynie. Bardzo cieszę się, że stajemy się wspólnotą ewangelizującą i wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy angażują się w dzieła ewangelizacji i nie pozostają obojętni na głos Ducha Świętego oraz wyzwania chwili obecnej.

8. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in.: o tajemnicach fatimskich objawień, a także o tym, dlaczego warto w tym roku przyjechać na Lednicę.

9. Zapowiedzi: Kinga Maria Górecka, l. 26, ul. Parkowa, Wieniec – Mariusz Jakszewski, l. 29, Izbica Kujawska.