Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa przezwyciężając lęk i słabość, przeszliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem przez dużą część naszej parafii. W ten sposób złożyliśmy wyraz naszej czci dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i daliśmy świadectwo wiary, doznając jej umocnienia. Przygotowanie i sama procesja wyzwoliła wiele entuzjazmu, współdziałania i radości. Teraz czas zmierzyć się z wyzwaniem budowania i umacniania wspólnoty  miłości i wielkoduszności, dbając o to, aby drzwi do naszego kościoła były szeroko otwarte dla każdego, aby nasza parafia stawała się coraz bardziej odczuwalnie domem Bożym, w którym każdy może doświadczyć bycia kochanym i wzrastać w miłości, gdzie staje się sobą u siebie. Słowa setnika z dzisiejszej Ewangelii wypowiadane przez nas przed przyjęciem Komunii Świętej: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo…” stanowią zarazem pytanie o to, czy Pan rzeczywiście się weseli i wzrusza głęboko patrząc na naszą wiarę? Co powinniśmy czynić, aby umocnić naszą wiarę w to, że Jego słowo jest źródłem życia i istotnym pokarmem naszego istnienia?

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii: Radzie Parafialnej, osobom, które z takim entuzjazmem przygotowały ołtarze i udekorowały trasę procesji oraz własne domy i obejścia także poza trasą procesji, liturgicznej służbie ołtarza, asyście i dzieciom – szczególnie reprezentacji dzieci pierwszokomunijnych, strażakom, kołu Żywego Różańca, pani organistce, paniom katechetkom, panu Grzegorzowi i pani Ewelinie, Zakładowi Pogrzebowemu „Credo”, Centrum Kultury Browar  B z Włocławka i p. Janowi Jabłońskiemu za wypożyczenie i obsługę nagłośnienia, fotografom, Zespołowi Muzycznemu „Cantare”, policjantom z komisariatu w Brześciu Kujawskim, osobom, które towarzyszyły nam samochodami, stanowiąc zaplecze techniczne procesji i tym, które podwiozły innych swoimi samochodami po zakończeniu procesji oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji lub towarzyszyli nam duchowo.

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.00 i w czwartek o godz. 17.30 – procesja wokół kościoła.

4. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze nabożeństwa majowe przy kapliczkach i w kościele. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa w Mszy Świętej o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 – będzie tylko jeden ksiądz, dlatego proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę. W tym dniu wyjątkowo nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Św., ale proszę o obecność na adoracji i Eucharystii. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku odbędą się za tydzień. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  W  dniach od 1 do 3 czerwca odbędzie się w Rzymie Jubileusz Kapłanów w Świętym Roku Miłosierdzia: w środę spotkania w grupach językowych, w czwartek rekolekcje głoszone przez Ojca Świętego dla kapłanów i seminarzystów z całego świata oraz w piątek o godz. 09.30 Msza św. koncelebrowana z Ojcem Świętym na Placu Świętego Piotra w 160 rocznicę ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Lecę do Rzymu wziąć udział w tym Jubileuszu. W związku z tym kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna, a w parafii będzie mnie zastępował ks. dr Michał Sadowski – prefekt z Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku: tel. 518014963.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy Św. o godz. 09.00 zebranie koła Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę  czerwca o godz. 15.00 w katedrze włocławskiej święcenia kapłańskie otrzyma diakon Jakub Kupiński, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Zachęcam do modlitwy w jego intencji i do udziału w uroczystości święceń. W niedzielę 19 czerwca o godz. 13.00 ks. Jakub Kupiński odprawi w naszym kościele swoją Mszę Św. prymicyjną. Podczas tej Mszy Św. także będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolnych oraz rozstrzygnięcie konkursu „Ziarna” i mały festyn dla dzieci.

9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się kościoły i inne inwestycje w diecezji.

10. W przyszłą niedzielę będzie przygotowany do odbioru list do parafian w związku z wyborami do Rady Parafialnej oraz zbiórką na konserwację konfesjonałów i boczne ławki do kościoła oraz prezbiterium. Od jutra list będzie dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

11. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeprowadzony przez „La Croix” wywiad z papieżem  Franciszkiem o Kościele w Europie, obawach przed islamem i tym, co zmienił synod o rodzinie. Przy wyjściu z kościoła będzie rozdawany bezpłatnie kolejny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

12. Zapowiedzi:
Mateusz Marek Rosiński, l. 25, Wieniec, ul. Lipowa – Aleksandra Bączkowska, l. 25, Włocławek – par. św. Józefa
Karolina Małgorzata Szambelan, l. 23, Gustorzyn – Piotr Szczepan Modliborski, l. 30. Papowo Biskupie