Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Panie, dopomóż mi!” (Mt 15,25). Bóg pragnie zbawienia każdego człowieka. Przez Chrystusa Boża łaska, miłosierdzie i dzieło zbawienia rozlewają się dla dobra wszystkich. Każdy uczeń Jezusa jest misjonarzem, jest wezwany do troski i zabiegania o zbawienie każdego napotkanego człowieka. Jakie błędne mniemania i uprzedzenia sprawiają, że wykluczam innych ludzi? Jak możemy uczyć młodych budowania mostów zrozumienia i miłości?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii serdecznie „Bóg zapłać”. We wtorek, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zebraliśmy na rzecz katedry włocławskiej 377 zł. Od dziś możemy się cieszyć nowymi ławkami bocznymi w naszej świątyni – bardzo dziękuję rodz. p. Pałczyńskich za serce, kreatywność, włożoną pracę i troskę o piękno domu Bożego.  Dziękuję także p. Marcinowi Grzelakowskiemu i Ryszardowi Kisielewskiemu za wymianę stłuczonej szybki w jednym z okien kościoła i naszemu dawnemu parafianinowi Pawłowi Pietrzakowi wraz ze współpracownikami za pomalowanie odnowionego ogrodzenia świątyni od strony parkingu.

3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 3 września będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszej świątyni oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Spotkanie sołtysów, Rady Parafialnej i wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie dożynek dziś o godz. 18.00 na plebanii.

4. Dożynki gminno-parafialne w Brześciu Kujawskim odbędą się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.

5. Jutro ministranci i schola wyjeżdżają do klasztoru sióstr benedyktynek w Żarnowcu. Kancelaria parafialna nieczynna do czwartku.

6. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską i 300. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. o godz. 09.00.

7. W maju przyszłego roku organizujemy wraz BP-T „CARITAS” pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W niedzielę 10 września na wszystkich Mszach św. będziemy gościć ks. Ireneusza Świątka – biblistę, przewodnika i opiekuna naszej pielgrzymki. 

8. Na ekrany polskich kin wszedł hiszpański film „Fatima. Ostatnia tajemnica”.  

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Mateusz Jakub Stasiak, kaw., Sompolinek par. Sompolno – Joanna Bloch, panna, ul. Parkowa, Wieniec
  • Bartosz Kalinowski, kaw., ul. Gałczyńskiego, Włocławek – Karolina Katarzyna Rożko, ul. Sokola, Wieniec-Zalesie
  • Wojciech Walczak, kaw, Gustorzyn – Anna Maria Mnich, panna, Ostrowo (arch. gnieźnieńska)

10. W środę pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Ewę Wiśniewską pochodzącą z Nowego Młyna. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

11. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę