Ziemia Święta 2018

13.00 - z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 - suma);

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

« Paź

1. „Panie, dopomóż mi!” (Mt 15,25). Bóg pragnie zbawienia każdego człowieka. Przez Chrystusa Boża łaska, miłosierdzie i dzieło zbawienia rozlewają się dla dobra wszystkich. Każdy uczeń Jezusa jest misjonarzem, jest wezwany do troski i zabiegania o zbawienie każdego napotkanego człowieka. Jakie błędne mniemania i uprzedzenia sprawiają, że wykluczam innych ludzi? Jak możemy uczyć młodych budowania mostów zrozumienia i miłości?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii serdecznie „Bóg zapłać”. We wtorek, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zebraliśmy na rzecz katedry włocławskiej 377 zł. Od dziś możemy się cieszyć nowymi ławkami bocznymi w naszej świątyni – bardzo dziękuję rodz. p. Pałczyńskich za serce, kreatywność, włożoną pracę i troskę o piękno domu Bożego.  Dziękuję także p. Marcinowi Grzelakowskiemu i Ryszardowi Kisielewskiemu za wymianę stłuczonej szybki w jednym z okien kościoła i naszemu dawnemu parafianinowi Pawłowi Pietrzakowi wraz ze współpracownikami za pomalowanie odnowionego ogrodzenia świątyni od strony parkingu.

3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 3 września będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszej świątyni oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Spotkanie sołtysów, Rady Parafialnej i wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie dożynek dziś o godz. 18.00 na plebanii.

4. Dożynki gminno-parafialne w Brześciu Kujawskim odbędą się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.

5. Jutro ministranci i schola wyjeżdżają do klasztoru sióstr benedyktynek w Żarnowcu. Kancelaria parafialna nieczynna do czwartku.

6. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską i 300. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. o godz. 09.00.

7. W maju przyszłego roku organizujemy wraz BP-T „CARITAS” pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W niedzielę 10 września na wszystkich Mszach św. będziemy gościć ks. Ireneusza Świątka – biblistę, przewodnika i opiekuna naszej pielgrzymki.

8. Na ekrany polskich kin wszedł hiszpański film „Fatima. Ostatnia tajemnica”.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

• Mateusz Jakub Stasiak, kaw., Sompolinek par. Sompolno – Joanna Bloch, panna, ul. Parkowa, Wieniec
  • Bartosz Kalinowski, kaw., ul. Gałczyńskiego, Włocławek – Karolina Katarzyna Rożko, ul. Sokola, Wieniec-Zalesie
  • Wojciech Walczak, kaw, Gustorzyn – Anna Maria Mnich, panna, Ostrowo (arch. gnieźnieńska)

10. W środę pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Ewę Wiśniewską pochodzącą z Nowego Młyna. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

11. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę