Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! Wiara domaga się od nas skoncentrowania naszej uwagi na Tym, który jest Synem Bożym. Taka wiara pozwala nam na uczestnictwo i kontynuowanie dzieła Jezusa pomimo silnych przeciwnych wiatrów, które mogą napełniać nas lękiem i zwątpieniem. „Piotr szedł po falach jeziora, choć było to przeciwko prawu ciążenia, szedł, bo patrzył w oczy Chrystusa. Gdy zwątpił, gdy stracił z Mistrzem osobisty kontakt, zaczął tonąć i spotkał go wyrzut: Czemu zwątpiłeś, małej wiary?” (Jan Paweł II, Poznań 1997). Jakie doświadczenia sprawiają, że tracę z oczu Jezusa? Przypomnij sobie te momenty twojego życia, w których Jezus ukazał się tobie w nieoczekiwany sposób. 

2. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedziele o godz. 09.00 i suma za parafian o godz. 12.00. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej – na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Eucharystii. W tym dniu w całej diecezji zbieramy ofiary na katedrę we Włocławku – odezwa Biskupa Włocławskiego.

3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby dziękować za „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o Wojsku Polskim, które tego dnia ma swoje święto. 

4. Dziś wchodzi na Jasną Górę Pielgrzymka Włocławska, w której Grupie Integracyjnej Caritas z osobami niepełnosprawnymi na wózkach jako wolontariusze idzie sześć osób z naszej parafii. Niosą przed oblicze Naszej Matki także intencje naszej wspólnoty, a my wspieraliśmy ich naszą codzienną modlitwą i w ten sposób wiele osób w wymiarze duchowym pielgrzymowało wraz z nimi. 

5. W poniedziałek ze względu na ślub i przeddzień uroczystości Wniebowzięcia NMP wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W środę 16 sierpnia o godz. 18.00 Msza  św. za parafian i spotkanie Rady Parafialnej.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. 

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Miłosz Marek Mrugalski, kaw., zam. Włocławek, ul. Kujawska – Weronika Anna Pacholik, panna, zam. Machnacz, ul. Bławatkowa 
  • Mateusz Jakub Stasiak, kaw., Sompolinek par. Sompolno – Joanna Bloch, panna, ul. Parkowa, Wieniec
  • Bartosz Kalinowski, kaw., ul. Gałczyńskiego, Włocławek – Karolina Katarzyna Rożko, ul. Sokola, Wieniec-Zalesie
  • Wojciech Walczak, kaw, Gustorzyn – Anna Maria Mnich, panna, Ostrowo (arch. gnieźnieńska)

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Anielę Żernicką z Wolicy, śp. Mariannę Błaszczyk z Wieńca-Zalesie i śp. Ryszarda Potysza z ul. Platanowej z Wieńca. Rodzinom składamy kondolencje a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”