Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego. W swoim Kościele Jezus nadal żyje, ale potrzebujemy z większą wiarą odczuwać Jego obecność i bez obawy słuchać Jego słów: Wstańcie, nie lękajcie się! Przyjmując coraz głębiej Jego słowo do swego życia i jednocząc się z Nim w Eucharystii, pozwalamy, aby wyzwalał On nas i naszą wspólnotę od lęku przed nowością i wolnością dzieci Bożych. Przemienienie Pańskie zaszczepia w nas nadzieję na zwycięstwo zmartwychwstania Jezusa. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Jak głęboko słucham Jezusa?

2. Skorzystajmy z możliwości uzyskania w dzisiejszym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. kan. dr. Januszowi Gzikowi – proboszczowi parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie, mojemu koledze ze studiów w Hiszpanii i przyjacielowi. 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: naszemu klerykowi Hubertowi, który we współpracy z ks. Krzysztofem Włodarczykiem i ks. Michałem Laskowskim oraz grupą młodzieży przygotował i przeprowadził wczoraj piękną adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę wieczorną,  księżom gościom, spowiednikom, współbraciom z dekanatu, osobom, które odpowiedziały na apel o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce, pani i panu kościelnemu oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży. 

W imieniu naszej wspólnoty chciałbym wyrazić wdzięczność panom Jarosławowi Pielce i Romanowi Rosińskiemu za kontynuowanie prac przy odnowieniu ogrodzenia wokół naszej świątyni. Bardzo dziękuję także im oraz panom Tomaszowi Alabrudzińskiemu, Tomaszowi Czyżnielewskiemu, Zenonowi Hermanowi, Grzegorzowi Kulińskiemu, Mirosławowi Lebiedzińskiemu oraz Natalii Jakrzewskiej, Gosi i Kasi Górecki oraz Błażejowi Piaseckiemu za przygotowanie boisk do siatkówki oraz do badmintona dla naszej parafialnej młodzieży w ogrodzie przy plebanii. 

Zaraz po odpuście zostanie zabrany do renowacji i konserwacji obraz Przemienienia Pańskiego z głównego ołtarza i nastawa ołtarzowa. Natomiast niebawem powinna powrócić po konserwacji rzeźba św. Katarzyny z tego ołtarza oraz kolejne stacje Drogi Krzyżowej

Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.

4. Dziś wyruszyła z Włocławka 29. Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. W Grupie Caritas służąc pomocą niepełnosprawnym idzie wraz z naszym klerykiem Hubertem Roszakiem pięć osób z naszej wspólnoty parafialnej. Wspieramy ich naszą modlitwą i prosimy o zaniesienie przed oblicze Naszej Matki także intencji naszej parafii, rodzin i osób samotnych.

5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00, a po nim spotkanie grupy biblijnej na plebanii.

6. W czwartek, 10 sierpnia Msza św. poza parafią. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.

7. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się zgodnie z harmonogramem w trzecią środę sierpnia o godz. 18.00. 

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Miłosz Marek Mrugalski, kaw., zam. Włocławek, ul. Kujawska – Weronika Anna Pacholik, panna, zam. Machnacz, ul. Bławatkowa 6

9. W piątek 4 sierpnia zmarła nasza najstarsza parafianka śp. Aniela Żernicka z Wolicy. Dwa dni wcześniej ukończyła 106 lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”