Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Wyprowadzeni na pustynie naszego życia, postawieni wobec naszych ludzkich doświadczeń niedostatku, nędzy, niesprawiedliwości, upokorzeń, niepowodzeń, osamotnienia, bycia obcym wśród swoich, zagubienia prawdy o nas samych, beznadziei słuchamy głosu: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki” (Mk 1,3). To właśnie pustynia staje się miejscem odkrycia prawdziwego znaczenia Adwentu i spotkania z przychodzącym Panem, który idzie z nami jak Pasterz ze swoimi owcami. „Zbawiciel, na którego czekamy, może przemienić nasze życie mocą Ducha Świętego, mocą miłości. Duch Święty wlewa bowiem do naszych serc miłość Boga, będącą niewyczerpalnym źródłem oczyszczenia, nowego życia i wolności” (Franciszek).  Przypomnij sobie wydarzenia ze swojego życia, w których doświadczyłeś Boga przychodzącego do Ciebie. Na jakich pustyniach w naszym życiu potrzebujemy głosić Jezusa?

2. Szczególnym doświadczeniem spotkania z Panem w konfrontacji z pustyniami naszego życia była zakończona w miniony piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Renowacja Misji Świętych w naszej wspólnocie parafialnej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział – Wasze czynne uczestnictwo było ważnym świadectwem i umocnieniem wiary nie tylko wzajemnie dla siebie, ale także dla proboszcza, ojca misjonarza i księży, którzy przyjechali na spowiedź. Dziękuję także za hojność dla naszego misjonarza o. Macieja, jego wspólnoty zakonnej i Duszpasterstwa Akademickiego Bacówka w Toruniu, w sposób szczególny za wypieki, przetwory i inne produkty żywnościowe na śniadania dla studentów po Mszy św. roratniej. Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu renowacji misji świętych w naszej parafii: pani Ewelinie, pani Monice, liturgicznej służbie ołtarza, scholi młodzieżowej, lektorom i kantorom, paniom katechetkom, osobom, które pomogły dotrzeć do kościoła osobom starszym i chorym, zatroszczyły się o wyżywienie, właścicielom i załodze Wienieckiego Zakątka. Bardzo cieszę się z licznego udziału w porannych roratach i dziękuję osobom, które prowadzą śpiew Godzinek do NMP przed tą Mszą św. adwentową i animują tę liturgię. Po zakończeniu Renowacji Misji roraty w środy o godz. 17.30 (dzieci z lampionami) i w soboty o godz. 06.30.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. We wtorek Msza św. za parafię o godz. 18.00 i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W środę o godz. 17.00 wspólny różaniec rodziców modlących się za dzieci, Msza św. o godz. 17.30 w ich intencji oraz spotkanie w domu parafialnym-plebanii.

6. Także w środę o godz. 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Osoby rozważające swój udział w Pielgrzymce do Ziemi Świętej (30.04.-07.05.2018) zachęcam do podjęcia decyzji i zapisu. W ciągu najbliższych dni musimy dokonać formalizacji zapisów w BPT Caritas.

9. Parafialna Rada Duszpasterska wraz z Wienieckim Zakątkiem już po raz drugi organizuje wigilię – opłatek dla osób starszych, emerytów i rencistów w czwartek 14 grudnia o godz. 17.00. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i pomoc w dokonaniu zapisów.

10. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione w ubiegłą niedzielę w kościele opłatki wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świecie Caritas i kalendarze na rok 2018. Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności o długim terminie przydatności do spożycia, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin.

11. Przedświąteczne sprzątanie kościoła planujemy na wtorek przyszłego tygodnia. Już teraz zachęcamy dzieci do wykonania ozdób, które zawisną na jednej z choinek przy żłóbku Pana Jezusa.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu ś.p. Leopolda Kosmalskiego z Machnacza i pochodzącą z naszej parafii śp. Danutę Piasecką. Najbliższym składamy nasze wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy w modlitiwie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

13. Centrum Badania Słuchu zaprasza na bezpłatne badania słuchu we wtorek 12 grudnia od godz. 12.30 w BCK, ul. Narutowicza w Brześciu Kujawskim.