Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – radosny czas przygotowania na przyjście Pana oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”, zaczerpniętym z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania. Celem programu duszpasterskiego na ten rok jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Renowację Ewangelizacyjnych Misji Parafialnych, które są czymś więcej niż tylko rekolekcjami, którymi tradycyjnie rozpoczynamy Adwent w naszej wspólnocie. Misje były dla wielu z nas szczególnym czasem doświadczenia miłości Pana Boga, entuzjazmu, zaangażowania. Renowacja czyli odnowienie misji ma służyć nam pomocą w przyjęciu i pogłębieniu tego doświadczenia, rozwojowi odkrytej na nowo przez nas miłości Pana Boga do nas i wagi naszej przynależności do Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Szczególną rolę odgrywa w tym Słowo Boże, które będzie w centrum tego szczególnego czasu łaski i radości dla nas. Witamy w naszej wspólnocie o. Macieja Ziębca CSsR, prosząc Ducha Świętego o natchnienie i moc Słowa Bożego dla niego, a dla nas o otwarte serca i odwagę pójścia drogą wskazaną nam przez to Słowo.
W tygodniu Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 06.30 (roraty poprzedzone o godz. 06.15 śpiewem Godzinek do NMP), 10.00 (osoby starsze), 17.00 (za wyjątkiem wtorku, dzieci) oraz 19.00. Spowiedź w środę pół godziny przed każdą Mszą św. Wspólnotowa celebracja sakramentu chorych w środę podczas Mszy św. o godz. 10.00 – zapewniamy dowiezienie do kościoła i powrót osobom starszym i chorym nie mającym nikogo, kto mógłby przed południem pomóc im dostać się do świątyni. Zakończenie Renowacji Misji w piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Po zakończeniu rekolekcji Msze św. roratnie w soboty o godz. 06.30 (Godzinki do NMP o 06.15) oraz dla dzieci w środy o godz. 17.30. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas, które są do nabycia w zakrystii. Zbieramy także żywność, słodycze i inne produkty na paczki na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin.

4. Bardzo dziękuję za adwentową dekorację kościoła przygotowaną przez p. Bogusławę Młynarczyk, Jolantę Lebiedzińską i Annę Małas.

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Przypominam, że decyzją Rady Parafialnej od ubiegłego roku zrezygnowaliśmy z wszelkich zbiórek po domach, w tym także z roznoszenia opłatków. Opłatki można otrzymać od jutra przy wyjściu z kościoła lub zakrystii oraz w biurze parafialnym.

6. W minionym tygodniu wróciła po renowacji i konserwacji kolejna stacja Drogi Krzyżowej. Jeszcze tylko pięć stacji czeka na hojne serce i odnowienie. Natomiast do renowacji i konserwacji został oddany feretron z figurą św. Antoniego. Na ten cel zostaną przeznaczone ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków w naszym kościele. Bardzo liczymy także na czcicieli św. Antoniego. Wstępny koszt prac to 10 tyś. zł.

7. Została uporządkowana kaplica Miłosierdzia Bożego (d. sala katechetyczna). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy o to zabiegali i zatroszczyli się o to, aby stała się miejscem modlitwy. Będzie ona otwarta w ciągu dnia – zachęcam, aby gromadzić się w niej na odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

8. Rada Parafialna wraz z Wienieckim Zakątkiem zaprasza emerytów i rencistów z naszej parafii na wigilię – opłatek dla osób starszych w czwartek 14 grudnia o godz. 17.00. Zgłoszenia chętnych w zakrystii lub u członków Rady Parafialnej do piątku tego tygodnia. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania. Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla osób samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale dla wszystkich osób starszych.

9. W przyszłą, II niedzielę Adwentu, 10 grudnia, obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Możemy to uczynić poprzez modlitwę oraz ofiarę do puszek.

10. Fundacja ANWIL dla Włocławka w II edycji konkursu grantowego Uczę się z ANWILEM przyznała naszej parafii dofinasowanie w wysokości 3 550,00 zł na realizację adresowanego do dzieci i młodzieży projektu pt. Laudato si – nauki ścisłe i troska o świat. Bliższe informacje na temat projektu za tydzień.

11. Wczoraj zmarł ś.p. Leopold Kosmalski, l. 78 z Machnacza. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 13.30. Najbliższym składamy kondolencje a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.