Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Przypomnij sobie swoje osobiste doświadczenia bycia ocalonym, wyzwolonym, które wniosły prawdziwą radość do twojego życia. Jak skoncentrować się bardziej na Jezusie niż na nas samych, aby doświadczać radości?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki inwestycyjnej w naszej parafii. Taca inwestycyjna jest dobrowolną składką osób traktujących naszą parafię jako swoją rodzinną wspólnotę i czujących się współodpowiedzialnymi za zaspokojenie jej materialnych potrzeb. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Bardzo dziękuję za dzisiejsze zastępstwo ks. Łukaszowi Świątkowi, wikariuszowi parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście, w której do wtorku prowadzę rekolekcje adwentowe. Proszę o modlitewne wsparcie w tym przedsięwzięciu.

4. Na jutro wyznaczona została adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w ramach adoracji wieczystej, w której uczestniczą wszystkie wspólnoty naszej diecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego (d. sala katechetyczna) o godz. 14.00, zakończenie i Msza św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się do zakrystii i wpisywanie się na listę osób gotowych do wzięcia udziału w adoracji, tak aby zawsze ktoś czuwał przy Panu Jezusie. Przy tej okazji przypominam, że kaplica Miłosierdzia Bożego otwarta jest w ciągu całego dnia i codziennie przynajmniej kilka osób gromadzi się w niej o godz. 15.00 na odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 przedświąteczne sprzątanie naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych do przygotowania kościoła na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

6. Pełniąca obowiązki zakrystianki p. Ewelina Wojciechowska wyjeżdża zaraz po świętach na dłuższy czas zagranicę. W związku z tym wraz z Radą Parafialną zwracam się z prośbą o stworzenie wśród sąsiadów, członków rodziny czy znajomych kilkuosobowych zespołów, które raz na jakiś czas mogłyby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła przed i po każdej niedzieli i uroczystości. Poszukujemy także osoby chętnej do wzięcia odpowiedzialności za zakrystię, otwieranie świątyni i przygotowanie do Mszy św.

7. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach w środę o godz. 17.30 (dzieci) i w sobotę o godz. 06.30 (o godz. 06.15 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny). W sobotę po roratach opłatkowe spotkanie dla ministrantów.

8. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę – udział w Pasterce, pierwszej Mszy św. uroczystości Narodzenia Pańskiego nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej. W niedzielę będzie także ostatnia okazja do przedświątecznego sakramentu pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. – będzie także spowiadał ks. Michał Sadowski.

9. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.00).

10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w różny sposób w zorganizowanie wigilii dla osób starszych w miniony czwartek. W sposób szczególny dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka, scholi dziecięco-młodzieżowej z p. Barbarą Szatkowską i p. Dariuszem Langa, osobom które zatroszczyły się o dowiezienie uczestników spotkania, a przed wszystkim naszym seniorom, którzy przyjęli zaproszenie. W wigilii wzięło udział ponad 80 osób.

11. Do środy można jeszcze włączyć się do zbiórki żywności, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin. W Delikatesach naprzeciwko kościoła można je wkładać do specjalnie przygotowanego kosza.

12. Dziękuję dzieciom, które własnoręcznie wykonały ozdoby na jedną z choinek przy żłóbku Pana Jezusa. Można je jeszcze dostarczyć do kościoła do najbliższego wtorku.

13. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia opłatki można otrzymać w zakrystii lub biurze parafialnym. Łamanie się przy stole wigilijnym w naszym domu rodzinnym opłatkiem poświęconym w kościele sprawia, że nasza wieczerza wigilijna staje się przedłużeniem Wieczerzy Pańskiej sprawowanej przy ołtarzu Pańskim we wspólnocie rodziny parafialnej.W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas oraz kalendarze na 2018 rok.

14. Wczoraj odeszła do Pana ś.p. Janina Kaleta, l. 94 z Wieńca z ul. Parkowej. Pogrzeb w środę 20 grudnia o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…