Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza niedziela to IV Niedziela Adwentu, a zarazem wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ewangelia o Zwiastowaniu opowiada nam jak Maryja przyjęła Dobrą Nowinę, co decydująco wpłynęło nie tylko na jej życie, ale na los całego świata: medytując radosne, ale bardzo trudne przesłanie oznajmione jej przez Anioła, odpowiedziała na nie w wolności z wiarą i posłuszeństwem. Jak ja przyjmuję Jezusa w moim życiu? Czy odpowiadam na to najpiękniejsze błogosławieństwo tak jak to uczyniła Maryja? Jak możemy stawać się bardziej autentycznymi znakami Bożej miłości i działania w świecie?

2. Dziś ostatnia okazja do przedświątecznej spowiedzi. Bardzo dziękuję ks. Michałowi Sadowskiemu za pomoc, jaką nam okazuje, dziś szczególnie za posługę w konfesjonale.

3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy o północy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i jeśli chcemy podtrzymać polską tradycję, zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.00).

6. Dziękuję osobom, które wzięły udział w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, podarowały choinki, przygotowały żłóbek i świąteczny wystrój świątyni. Dziękuję za dary złożone do paczek świątecznych dla potrzebujących i za ich przygotowanie oraz dostarczenie.

7. Pełniąca obowiązki zakrystianki p. Ewelina Wojciechowska wyjeżdża zaraz po świętach na dłuższy czas zagranicę. Msza św. w jej intencji w środę o godz. 17.30.
W związku z tym wraz z Radą Parafialną zwracam się z prośbą o stworzenie wśród sąsiadów czy znajomych kilkuosobowych zespołów, które raz na jakiś czas mogłyby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła przed i po każdej niedzieli i uroczystości. Poszukujemy także osoby chętnej do wzięcia odpowiedzialności za zakrystię, otwieranie świątyni i przygotowanie do Mszy św.

8. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na potrzeby parafii – zebraliśmy 1390,23 zł. Bóg zapłać!

9. Wizytę kolędową rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Więcej o kolędzie i jej program na najbliższe dni we wtorek, w święto świętego Szczepana.

10. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas i inne pamiątki świąteczne oraz kalendarze na 2018 rok.

11. Zapraszamy gorąco do udziału w Bezalkoholowym Rodzinnym Balu Karnawałowym w sobotę 20 stycznia. Prowadzić go będzie dwoje profesjonalnych wodzirejów. Cena od osoby – 130 zł (młodzież w wieku szkolnym – 80 zł). Zapisy i dodatkowe informacje u Doroty Rosińskiej, w kancelarii lub w zakrystii. Są także jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30.04-07.05.2018. Zapraszamy.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Janinę Kaleta z ul. Parkowej w Wieńcu i Krzysztofa Kmiecia z ul. Sadowej w Wieńcu. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…