Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W Niedzielę Świętej Rodziny modlimy się słowami papieża Franciszka kończącymi adhortację Amoris laetitia (Radość miłości): „Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i Wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi”. Jak w naszych rodzinach możemy naśladować wiarę, prostotę i pokorę Świętej Rodziny? Jak możemy w sposób bardziej wiarygodny przekazywać wiarę naszym córkom i synom?

2. Dzisiaj także ostatni dzień roku kalendarzowego, na zakończenie sumy – Mszy św. o godz. 11.00 ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Dziękuję o. Tomaszowi Żychowiczowi OFM za dzisiejszą pomoc. O. Tomasz także jutro, w Nowy Rok, będzie spowiadał przed każdą Mszą św.

4. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie będziemy losować Świętych Patronów na 2018 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą i gościły u siebie naszych młodych. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania będą naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 16.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.30 comiesięczne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W związku z tym nie ma w tym tygodniu spotkań w małych grupach.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wieńcu zapraszają o godz. 12.15 na jasełka. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławienie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów, dając także w ten sposób świadectwo naszej wiary.

8. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności parafian.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

10. Dziękuję mieszkańcom Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła oraz ministrantom-seniorom za przygotowanie dzisiejszej liturgii oraz troskę o zakrystię. Ponawiam zaproszenie skierowane do osób, które utożsamiają się z naszą parafią i nie chcą być tylko „klientami usług religijnych” do stworzenia wśród sąsiadów czy znajomych kilkuosobowych zespołów, które raz na jakiś czas mogłyby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła przed i po każdej niedzieli i uroczystości. Osoby gotowe włączyć się w to przedsięwzięcie proszę o zgłaszanie się do mnie lub do p. Bogusi Młynarkiewicz.

11. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach. Polecamy w niej Panu Bogu wszystkie rodziny tej części parafii oraz projekt domowych kręgów biblijnych, który zamierzamy wprowadzić w życie od początku Wielkiego Postu 2018. W każdą niedzielę podczas trwania kolędy podczas sumy – Mszy św. o godz. 11.00 zawierzamy Panu wszystkie troski, radości i nadzieje rodzin, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu.

12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy św. o godz. 17.30. W inne dni, ze względu na kolędę biuro parafialne jest zamknięte.

13. Zapraszamy gorąco do udziału w Bezalkoholowym Rodzinnym Balu Karnawałowym w Wienieckim Zakątku w sobotę 20 stycznia. Prowadzić go będzie dwoje profesjonalnych wodzirejów. Cena od osoby – 130 zł (młodzież w wieku szkolnym – 80 zł). Zapisy do przyszłej niedzieli 7 stycznia u Doroty Rosińskiej tel. 603 431 004 E-mail: d.rosinska68@gmail.com, w kancelarii lub w zakrystii. Są także jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30.04-07.05.2018. Zapraszamy.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Kazimierza Kruszyńskiego z Gustorzyna. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…