Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Jakie drogi jedności otwiera dziś przed nami Duch Święty? Jaki możemy współpracować z Duchem Świętym promując dobro wspólne?

2. Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. dr. Karola Vianneya Tanke z Kamerunu. Odwiedził on już nas w 2013 roku, w trakcie swoich studiów doktoranckich w Warszawie. Po ich ukończeniu ks. Karol powrócił do Kamerunu. Obecnie jest wikariuszem generalnym swojej diecezji Yokadouma, proboszczem katedry i profesorem teologii dogmatycznej w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Bertoua. Jego obecne odwiedziny w Polsce związane są ze zbiórką funduszy na budowę szpitala w jego diecezji. Za wszystkie ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

3. W ubiegłą niedziela na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii zebraliśmy 1128,40 zł. Wszystkim wspierającym naszą wspólnotę wyrażamy naszą wdzięczność.

4. Codziennie radośnie głosimy także chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Godziny wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii: godz. 17.00 – kapliczka św. Józefa w Wieńcu-Zalesie; godz. 18.00 – krzyż w Wolicy; godz. 18.30 – kapliczka w Gustorzynie; godz. 19.00 – krzyż w Kątach, kapliczki w Wieńcu-Zalesie i w Machnaczu w centrum wioski oraz przy drodze do Brześcia Kuj. naprzeciwko szkoły w Wieńcu.

5. Kontynuujemy rozpoczętą w minionym tygodniu przełożoną na czas po Wielkanocy kolędę. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i pomoc w postaci zapewnienia transportu i powiadomienie sąsiadów o kolędzie i jej tegorocznej formie. Przypominam, że tegoroczna kolęda składa się z dwóch części. Pierwsza to objazd przez księdza parafii zgodnie z podanym harmonogramem, wspólna modlitwa przy kapliczkach lub krzyżach (tam, gdzie one są) i modlitwa oraz błogosławieństwo rodzin przed ich domami (jeśli pogoda pozwoli można przed dom wystawić stolik z krzyżem, świecami i wodą święconą jak przy tradycyjnej kolędzie). Rodziny, które chcą przyjąć kolędę proszę o pozostawienie otwartej bramy lub czuwanie. Chodzi nam choć o krótkie spotkanie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego i wspólną modlitwę. Przy tej okazji nie są zbierane żadne ofiary dla parafii ani dla księdza.
Po zakończeniu tego etapu kolędy mieszkańcy poszczególnych części parafii zostaną zaproszeni do kościoła na Mszę świętą w ich intencji oraz całej parafii i ustanie pandemii koronawirusa. Rodziny, które pomimo trudności ekonomicznych jakie w wyniku pandemii dotknęły wiele osób, będą chciały wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.
Rodziny, które chciałyby dokonać poświęcenia nowego domu, proszone są o kontakt po zakończeniu pierwszego etapu kolędy – dotyczy to także rodzin, które nie mogły być obecne w czasie błogosławieństwa domów w ich wiosce czy na ich ulicy a zależy im na tym.

Program kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek 24 maja: od godz.11.30 Wieniec: ul. Parkowa nr 1 – 50, ul. Czereśniowa, ul. Ogrodowa; godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego przed domem przy ul. Parkowej 52, ul. Parkowa 54 – 56, 53, ul. Klonowa, ul. Jesionowa, ul. Bukowa, ul. Dębowa, ul. Platanowa, ul. Kasztanowa, ul. ks. Romana Jałocho (do autostrady), ul. Lipowa, ul. Jaśminowa, ul. Różana, ul. Jarzębinowa, ul. Modrzewiowa, ul. Kalinowa, ul. Jodłowa, ul. Wierzbowa, ul. Orzechowa. Nabożeństwo majowe przed blokiem przy ul. Orzechowej o godz. 19.00.

czwartek, 27 maja: Słone, Pikutkowo – rozpoczęcie przy krzyżu w Słonem o godz. 09.00

piątek, 28 maja: od godz. 10.00 Machnacz (od strony szkoły w Wieńcu), Marianki – o godz. 19.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce w Machnaczu (w centrum wsi)

6. Bardzo dziękuję grupie p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Damian Mateusz Popielarek – Mariola Modrzejewska, Wieniec, ul. Sadowa
• Krzysztof Ptaszyński, Wolica – Joanna Ślęzak, par. Choceń
• Marta Paszke – Bartosz Wojciech Kłonowski, Wieniec, ul. Kronenbergów