Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Trójcę wszechmocną któż pojąć zdoła? Każdy o Niej mówi — ale czy naprawdę o Niej? Niewiele jest takich dusz, które — mówiąc o Niej — wiedzą, co mówią. Spierają się i walczą, a przecież tylko w pokoju można Ją zobaczyć” (św. Augustyn, Wyznania, XIII, 11). Poprzez chrzest wyznajemy wiarę w Boga Trójjedynego, z którego łaski uczestniczymy w Jego życiu i misji przez Kościół. Jak doświadczyłeś ostatnio cudów Bożego działania w twoim życiu? Co możemy uczynić, aby Kościół był bardziej wiarygodnym znakiem Trójcy Świętej?

2. W ubiegłą niedzielę gościliśmy ks. dr. Karola Vianneya Tanke z Kamerunu. Ks. Karol bardzo prosił o podziękowanie za złożone na jego ręce ofiary na budowę szpitala i wyposażenie czterech nowych parafii w jego diecezji. Zebraliśmy na ten cel 2152,40 zł. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

3. Jutro ostatni dzień maja. Bardzo dziękuję osobom, które gromadziły się na wspólnym odmawianiu Litanii loretańskiej przy kapliczkach i krzyżach. Było to ważne świadectwo naszej wiary, a owoce wspólnej modlitwy trudne są do przecenienia. Tych, którzy jeszcze ani razu nie byli w tym roku na nabożeństwie majowym gorąco zachęcam do skorzystania z ostatniej szansy. Godziny wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii: godz. 17.00 – kapliczka św. Józefa w Wieńcu-Zalesie; godz. 18.00 – krzyż w Wolicy; godz. 18.30 – kapliczki w Bachórce (Kryńsk) i w Gustorzynie; godz. 19.00 – krzyż w Kątach, kapliczki w Wieńcu-Zalesie i w Machnaczu w centrum wioski oraz przy drodze do Brześcia Kuj. naprzeciwko szkoły w Wieńcu.

4. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, a biorąc w tym dniu udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią! Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę: o godz. 09.00 i o godz. 12.00. Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę, strażaków, dzieci. Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zachęcam, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

5. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 6 czerwca po sumie o godz. 12.00 – suma połączona z uroczystością Komunii Świętej Rocznicowej i w czwartek 10 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 18.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiedź od godz. 17.30 – będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak, Msza św. o godz. 18.00 a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe.

7. Comiesięczne odwiedziny osób starszych i chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Z powodu stanu epidemii odwiedziny tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca – o godz. 09.00 Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę i różaniec.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Anety Jarzęckiej z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

10. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Damian Mateusz Popielarek – Mariola Modrzejewska, Wieniec, ul. Sadowa
• Krzysztof Ptaszyński, Wolica – Joanna Ślęzak, par. Choceń

12. Kontynuujemy przełożoną na czas po Wielkanocy kolędę. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i pomoc w postaci zapewnienia transportu i powiadomienie sąsiadów o kolędzie i jej tegorocznej formie. Przypominam, że tegoroczna kolęda składa się z dwóch części. Pierwsza to objazd przez księdza parafii zgodnie z podanym harmonogramem, wspólna modlitwa przy kapliczkach lub krzyżach (tam, gdzie one są) i modlitwa oraz błogosławieństwo rodzin przed ich domami (jeśli pogoda pozwoli można przed dom wystawić stolik z krzyżem, świecami i wodą święconą jak przy tradycyjnej kolędzie). Przy tej okazji nie są zbierane żadne ofiary dla parafii ani dla księdza. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę proszę o pozostawienie otwartej bramy lub czuwanie, ewentualnie o wcześniejszy kontakt. Jeśli wejście na posesję będzie zamknięte, zostanie ona pominięta – chodzi o to, aby nie wywierać presji na osoby, które ze względu na stan epidemii obawiają się bezpośredniego spotkania.
Po zakończeniu tego etapu kolędy, w drugiej połowie czerwca mieszkańcy poszczególnych części parafii zostaną zaproszeni do kościoła na Mszę świętą w ich intencji oraz całej parafii i spotkanie poświęcone życiu naszej wspólnoty. Rodziny, które pomimo trudności ekonomicznych jakie w wyniku pandemii dotknęły wiele osób, będą chciały wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając wówczas swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.
Rodziny, które chciałyby dokonać poświęcenia nowego domu, proszone są o kontakt po zakończeniu pierwszego etapu kolędy – dotyczy to także rodzin, które nie mogły być obecne w czasie błogosławieństwa domów w ich wiosce czy na ich ulicy a zależy im na tym.

Program kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek 31 maja: od godz.15.30 Wieniec: ul. Podgórna, ul. Parkowa nr 70A – 95, Wieniec-Zalesie: ul. Zdrojowa ul. Czapla, ul. Łabędzia, ul. Słowicza, Wieniec-Zalesie 39 (Dolina 2), 39A (leśniczówka), 41. Nabożeństwo majowe przy kapliczce Matki Bożej w Wieńcu-Zalesie o godz. 19.00.

wtorek, 1 czerwca: rozpoczęcie przy kapliczce św. Józefa w Wieńcu-Zalesie (ul. Żurawia) o godz. 15.00 (koronka do Miłosierdzia Bożego) – Lipiny 11-12, Wieniec: ul. ks. Romana Jałocho (od autostrady do Wieńca-Zalesie), Wieniec-Zalesie: ul. Ziębia, ul. Bociania, ul. Sokola, ul. Jastrzębia, ul. Wronia, ul. Gołębia, ul. Żurawia, ul. Sowia.

środa, 2 czerwca: od godz. 16.00 Wieniec: ul. Parkowa 57-65, ul. Wiązowa, ul. Brzeska.