Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia konflikty związane z zawinionym i niezawinionym niezrozumieniem Jezusa. Dotykają one także Jego bliskich. Jezus tworzy nową rodzinę opartą na wierze i szaleństwie miłości. Najbliżsi Jezusa to ci, którzy słuchają Go i pełnią w ten sposób wolę Ojca. Zawsze zachodzi jednak niebezpieczeństwo, że będziemy jak krewni Jezusa, którzy Go kochają, ale nie rozumieją i próbują Go pochwycić, aby upodobnić Go do siebie zamiast starać upodobnić się do Niego albo jak uczeni w Piśmie, którzy Go znają, ale nie kochają i dlatego oceniają Go według własnych kryteriów „religijnych”. Patrząc na moje czyny, do jakiej grupy należę? Jakie pewności podważa Pan w moim życiu i dokąd mnie wzywa?

2. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód tej uroczystości w naszej parafii. Dziękuję także tym, którzy na ten dzień przystroili swoje domy, dając w ten sposób świadectwo wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. Dziś na zakończenie Mszy Św. o godz. 12.00 i w czwartek o godz. 18.00 – procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów.

3. W czwartek po Mszy św. i procesji o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w kościele. Radnych, którzy nie będą mogli wziąć udział w spotkaniu proszę o przysłanie w swoim zastępstwie innej osoby z reprezentowanej przez siebie części parafii. Na spotkaniu uzgodnimy terminy i formę drugiej części tegorocznej kolędy.

4. W piątek po oktawie Bożego Ciała Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku ma ona charakter szczególny. Wspominamy bowiem setną rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. W okolicznościowym liście biskupi polscy piszą: „Za kilka dni ponowimy akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa, dlatego, że osobiście i zbiorowo pragniemy oddać się w opiekę Bogu, który jest Miłością. W szkole Jezusa, który powiedział o sobie, że jest „cichy i pokornego serca” (Mt 11, 29), pragniemy się uczyć, jak stawiać czoło nowym wyzwaniom, jak podejmować odpowiedzialność za siebie i innych, jak kochać i służyć”. Ponowienie aktu w naszej parafii odbędzie się na Mszy świętej o godz. 18.00.

5. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 09.00.

6. Niedzielna Msza św. w sobotę wieczorem wyjątkowo ze względu na ślub o godz. 19.00.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

8. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.

9. Kontynuujemy przełożoną na czas po Wielkanocy kolędę. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i pomoc w postaci zapewnienia transportu i powiadomienie sąsiadów o kolędzie i jej tegorocznej formie. Przypominam, że tegoroczna kolęda składa się z dwóch części. Pierwsza to objazd przez księdza parafii zgodnie z podanym harmonogramem, wspólna modlitwa przy kapliczkach lub krzyżach (tam, gdzie one są) i modlitwa oraz błogosławieństwo rodzin przed ich domami (jeśli pogoda pozwoli można przed dom wystawić stolik z krzyżem, świecami i wodą święconą jak przy tradycyjnej kolędzie). Przy tej okazji nie są zbierane żadne ofiary dla parafii ani dla księdza. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę proszę o pozostawienie otwartej bramy lub czuwanie, ewentualnie o wcześniejszy kontakt. Jeśli wejście na posesję będzie zamknięte, zostanie ona pominięta – chodzi o to, aby nie wywierać presji na osoby, które ze względu na stan epidemii obawiają się bezpośredniego spotkania.
Po zakończeniu tego etapu kolędy, w drugiej połowie czerwca mieszkańcy poszczególnych części parafii zostaną zaproszeni do kościoła na Mszę świętą w ich intencji oraz całej parafii i spotkanie poświęcone życiu naszej wspólnoty. Rodziny, które pomimo trudności ekonomicznych jakie w wyniku pandemii dotknęły wiele osób, będą chciały wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając wówczas swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.
W tym tygodniu kończymy pierwszy etap kolędy. Rodziny, które chciałyby dokonać poświęcenia nowego domu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny, aby umówić się na konkretny termin – dotyczy to także rodzin, które nie mogły być obecne w czasie błogosławieństwa domów w ich wiosce czy na ich ulicy a zależy im na kolędzie u siebie.

Program kolędy w tym tygodniu:

wtorek 8 czerwca: rozpoczęcie na drodze między domami przy ul. Polnej o godz. 15.00 (koronka do Miłosierdzia Bożego) – Wieniec: ul. Szkolna (od mostu), ul. Kamienna, ul. Zielona, ul. Łąkowa, ul. Leśna (Wieniec i Kąty)

środa, 9 czerwca: od godz.16.00 Wieniec: ul. Kwiatowa, ul. Słoneczna, ul. Brzozowa, ul. Świerkowa, ul. Akacjowa