Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat. Podziel się swoim doświadczeniem z pozoru małoznaczących czynów, które przyniosły nieoczekiwanie obfite rezultaty. Przywołaj doświadczenia, w których Bóg dokonał więcej niż ty byłeś w stanie osiągnąć.

2. W najbliższą sobotę 19 czerwca br. o godz. 11 nowy ordynariusz naszej diecezji bp Krzysztof Wętkowski odprawi uroczystą Mszę świętą połączoną z ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Uroczystość będzie transmitowana w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja oraz na stronach internetowych tych rozgłośni. Trwajmy w duchowej łączności z nowym Pasterzem Kościoła Włocławskiego i na co dzień wspierajmy go naszą modlitwą w niełatwej i odpowiedzialnej misji wśród nas i z nami, którą mu powierzył papież Franciszek.

3. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polskizdecydowali, że 20 czerwca br. zostają zniesione dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Od dzisiejszej niedzieli obowiązuje limit 50% a od 26 czerwca 75% miejsc zajętych wewnątrz kościoła. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Nadal w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.
.
4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Józefa Przybysza – misjonarza w Argentynie. Ks. Józef jest znany w naszej parafii – odwiedzał nas podczas poprzednich odwiedzin urlopowych w Ojczyźnie.

6. W minionym tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap tegorocznej kolędy. Teraz zapraszamy mieszkańców poszczególnych części parafii do kościoła na Mszę świętą w ich intencji oraz całej parafii i spotkanie poświęcone życiu naszej wspólnoty. Rodziny, które chcą wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając wówczas swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.

Program II etapu kolędy (Msza św. i spotkanie o godz.19.00 w kościele):

Poniedziałek, 21 czerwca – Marianki, Machnacz
Wtorek, 22 czerwca – Lipiny, Wieniec po stronie kościoła
Czwartek, 24 czerwca – Wieniec-Zalesie
Piątek, 25 czerwca – Kąty, Słone
Poniedziałek, 28 czerwca – Wieniec po stronie szkoły
Wtorek, 29 czerwca – Kryńsk (Bachórka)
Środa, 30 czerwca – Gustorzyn, Jaranówek, Starobrzeska Kolonia (Nowy Młyn), Polówka, Wolica

7. Bardzo dziękuję grupie p. Bogusławy Młynarczyk za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii, a wczorajszym nowożeńcom za kwiaty.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Monika Ptaszyńska, Bielawy, par. Lubraniec (wcześniej Wolica) – Tomasz Majchrzak, Bielawy, par. Lubraniec

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Mariannę Bożenę Kłonowską z Wieńca. Zmarła także śp. Wiesława Glonek ze Słonego, ale rodzina zdecydowała, że jej pogrzeb odbył się w kościele parafialnym w Brzeziu. Bliskim składamy nasze kondolencje, a zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”