Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Liturgia Słowa przypomniała nam o tym, że naszym największym problemem nie są żadne aktualne i możliwe zagrożenia, ale słabość naszej wiary. To właśnie w sytuacji kryzysu, w doświadczeniu zmęczenia, rozczarowania i ciemności ujawnia się prawda o naszej relacji z Jezusem. W świetle tego, co przeżyłeś w swoim życiu, kim jest dla ciebie Jezus? Czy nasza parafia i nasze rodziny uczą nas szukać śladów obecności Boga i poznawać kim On jest i kim my jesteśmy czy też od dawna są już martwe dla Boga i wygodnie przystosowane do świata? Co możemy uczynić, aby przywrócić im zdolność do pełnienia najważniejszej misji powierzonej nam przez Jezusa?

2. Dziś gościmy w naszej wspólnie ks. Józefa Przybysza, księdza naszej diecezji, który od 2012 roku pracuje jako misjonarz w Argentynie. Odwiedzał on już nas podczas swoich poprzednich odwiedzin w Ojczyźnie, wiele osób z naszej wspólnoty pamiąta o nim w modlitwie. Dziękujemy mu za świadectwo i słowo skierowane dziś do nas.

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary „Bóg zapłać”.

4. Wczoraj odbył się uroczysty ingres do katedry we Włocławku nowego biskupa naszej diecezji – bp Krzysztofa Wentkowskiego. Trwajmy w duchowej łączności z nowym Pasterzem Kościoła Włocławskiego i na co dzień wspierajmy go naszą modlitwą w niełatwej i odpowiedzialnej misji wśród nas i z nami, którą mu powierzył papież Franciszek. Nasz nowy biskup zwrócił się o to do nas z prośbą w swoim pierwszym liście pasterskim do diecezjan: „Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi”. Tymi słowami pozdrawiam serdecznie Was wszystkich rozpoczynając posługę w Diecezji Włocławskiej, jako jej 77. Biskup (…) Zapewniam o mojej codziennej modlitwie za Was i proszę: módlcie się za mnie.

5. W środę obchodzić będziemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania oraz za naszych zmarłych ojców.

6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy drugi etap tegorocznej kolędy. W poszczególne dni na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie poświęcone życiu naszej wspólnoty zapraszam mieszkańców kolejnych części naszej parafii. Rodziny, które chcą wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając wówczas swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.

Program II etapu kolędy (Msza św. i spotkanie o godz.19.00 w kościele):

Poniedziałek, 21 czerwca – Marianki, Machnacz
Wtorek, 22 czerwca – Lipiny, Wieniec po stronie kościoła
Czwartek, 24 czerwca – Wieniec-Zalesie
Piątek, 25 czerwca – Kąty, Słone
Poniedziałek, 28 czerwca – Wieniec po stronie szkoły
Wtorek, 29 czerwca – Kryńsk (Bachórka)
Środa, 30 czerwca – Gustorzyn, Jaranówek, Starobrzeska Kolonia (Nowy Młyn), Polówka, Wolica

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć na Mszach św. ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego oraz 6 alumnów V roku tamtejszego seminarium. Przez kilka dni nasza plebania będzie dla nich miejscem noclegu i bazą wypadową do zwiedzania naszej części Polski. Ks. Krzysztof już kilka lat temu gościł u nas z inną grupą kleryków a wcześniej także z młodzieżą z parafii, której wówczas był proboszczem.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie i udekorowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Bardzo dziękuję także wszystkim osobom, które przyszły z pomocą w sprzątaniu po wymianie ram w dwóch oknach kościoła, w których już jutro zawisną długo oczekiwane witraże.

10. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Stosowny dekret wydał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Monika Ptaszyńska, Wolica – Tomasz Majchrzak, Bielawy,par. Lubraniec
• Karolina Niedzielska, Wieniec-Zalesie – Filip Bruno Benedetti, Wieniec-Zalesie