Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza Ewangelia podkreśla jak wiara w chwilach szczególnego cierpienia i potrzeby pomocy prowadzi kobietę cierpiącą na krwotok i Jaira do Jezusa. Nie byli sfrustrowani. Bóg raduje się z dawania i przywracania życia! Gdzie znalazłeś siłę, by zmierzyć się z trudnymi chwilami życia? W jaki sposób Jezus pomaga ci stanąć na nogi? Jak my możemy uzdrawiać i krzewić nowe życie poprzez akty miłosierdzia?

2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego – ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach oraz 5 alumnów V roku tamtejszego seminarium. Przez kilka dni nasza plebania będzie dla nich miejscem noclegu i bazą wypadową do zwiedzania naszej części Polski. Dziękujemy im za dzisiejszą służbę przy ołtarzu i budujące nas słowo, życzymy owocnego wypoczynku, a wszystkim parafianom dziękuję za każdy gest gościnności i życzliwości w stosunku do naszych gości.

3. Trwa drugi etap tegorocznej kolędy. W poszczególne dni na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie poświęcone życiu naszej wspólnoty zapraszam mieszkańców kolejnych części naszej parafii. Rodziny, które chcą wspomóc materialnie parafię mogą to uczynić składając wówczas swoją ofiarę w kopercie na tacę lub korzystając z przelewu bankowego na konto parafii.

Program II etapu kolędy (Msza św. i spotkanie o godz.19.00 w kościele):
Poniedziałek, 28 czerwca – Wieniec po stronie szkoły
Wtorek, 29 czerwca – Kryńsk (Bachórka)
Środa, 30 czerwca – Gustorzyn, Jaranówek, Starobrzeska Kolonia (Nowy Młyn), Polówka, Wolica

4. Cieszymy się pierwszymi, bardzo długo oczekiwanymi witrażami w naszym kościele. Dziękuję p. Mariuszowi Niderfijerowi i jego pracownikom za udostępnienie rusztowania i obróbkę murarską okien. Więcej na temat witraży, przesłania jakie niosą, kosztów i możliwości kontynuowania przedsięwzięcia rozmawiamy na spotkaniach pokolędowych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę. W pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Będzie spowiadał także ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor naszego seminarium duchownego. Msza Święta o godz. 18.00. W sobotę różaniec w kościele o godz. 08.30, a o godz. 09.00 Msza św. w intencji zmarłych i żywych czonków Koła Żywego Różańca.

6. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek od godz. 10.00. Z powodu stanu epidemii odwiedziny tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć misjonarza w Boliwii o. dr Kaspra Kapronia OFM. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na konferencję o. Kaspra i dyskusję na temat: „Kościół: wspólnota uczniów – misjonarzy”. O. Kasper już dwa razy gościł w naszej parafii. Jest pracownikiem naukowym na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu św. Pawła w Cochabambie, troszczy się o formację kleryków franciszkańskich, czynnie uczestniczy w życiu Kościoła w Ameryce Południowej i Kościoła Powszechnego.

8. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową. Zebraliśmy 1242,60 zł.

9. Bardzo dziękuję za kwiaty, sprzątanie i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii grupie p. Bożeny Balińskiej z Wieńca.

10. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Karolina Niedzielska, Wieniec-Zalesie – Filip Bruno Benedetti, Wieniec-Zalesie