Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Bóg wchodzi w normalność ludzkiej kondycji, aby nią wstrząsnąć: wchodzi do synagogi, czyta słowo, nawiązuje relacje, stara się uleczyć ludzkie choroby. Jednak to nam nie wystarcza. Nasz brak wiary, nasze zgorszenie „Bogiem, który stał się ciałem” i zgorszenie Kościołem, który jest widzialnym Ciałem Chrystusa powstrzymuje Boga przed działaniem. Skandal wiary polega na fakcie, że mądrość i potęga Boża mówi i działa przez szaleństwo i niemoc miłości, która stała się ciałem, która zaślubia wszystkie nasze ograniczenia aż do ostatecznej słabości krzyża. Kościół jest wspólnotą grzeszników, ale grzeszników, których dosięgło miłosierdzie Boga. W nim zbawiający Chrystus działa tu i teraz przez swego Ducha. Jakiego obrazu Boga szukają współobywatele Jezusa? Czego oczekują od Boga? Czy jestem gotowy dać się zaskoczyć Bogu, czy szukam Go tylko w przewidywalnych i predefiniowanych kontekstach?

2. Cieszymy się obecnością o. Kaspra Kapronia OFM wśród nas. Dziękujemy mu za jego przyjaźń, za jego hojność w dzieleniu się tym czym żyje dziś Kościół Powszechny i swoim doświadczeniem tej rzeczywistości. Zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencji i jego braci w Boliwii.

3. Zakończyliśmy drugi etap tegorocznej wyjątkowej kolędy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej modlitwy, za zainteresowanie i troskę o sprawy naszej parafii, za złożone ofiary kolędowe i wpływające cały czas ofiary na witraże i inne inwestycje parafialne. Informację o wynikach zbiórki przedstawię na koniec miesiąca.

4. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie, a za kwiaty wczorajszym nowożeńcom Joannie i Mariuszowi Osińskim.

5. Sanktuarium w Licheniu Starym w sobotę, 17 lipca zaprasza młodzież w wieku 16-35 lat na Festiwal Radości „Maryja i młodzi”. Szczegóły na stronie internetowej: festiwal.lichen.pl

6. Biblioteka Publiczna oraz Punkt Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Wieńcu ul. Klonowa 2 zapraszają dziś o godz. 15.00 na zwiedzanie obiektu i piknik dla mieszkańców.

7. Gmina Brześć Kujawski oraz Grupa GlobalECO zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące: programów dotacyjnych (Czyste Powietrze i Mój Prąd) oraz Inwentaryzacja Źródeł Ciepła. Spotkanie odbędzie się w: Wtorek, 6 lipca 2021r., godz. 17:00, Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.