Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego i słyszących głos „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Wiara w Jezusa Chrystusa i głoszenie Dobrej Nowiny nie są owocem ludzkiego wymysłu czy retoryki, ale konsekwencją życiowego doświadczenia, które jak lampa napełniona oliwą promieniuje światłem i blaskiem nowego życia. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Uwielbiam, błogosławię i wychwalam Boga dostrzegając Jego obecność we wszystkich miejscach, wydarzeniach, okolicznościach, osobach? Pozwalam się przemieniać przez Słowo, które przekazuje światło, ciepło, prawdę, życie?

2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. dr. Marcinowi Czajkowskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi i wykładowcy etyki w łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym.
Bardzo dziękuję księżom z dekanatu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: osobom, które zatroszczyły się o gruntowne sprzątnięcie i przygotowanie naszej świątyni, otoczenia kościoła oraz cmentarza, które przygotowały i poprowadziły wczorajszą adorację Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – pas na ornat z wyhaftowanym obrazem Przemienienia Pańskiego i złotą szarfę do dzwonków oraz piękną kwiatową dekorację kościoła oraz właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży. Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w intencji naszej wspólnoty parafialnej i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

6. W sobote, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na ich zakończenie tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na prace konserwatorskie w Katedrze Włocławskiej.

7. W tę maryjną uroczystość wspominamy „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Ogólnopolską zbiórkę na pomoc ofiarom eksplozji w Bejrucie przeprowadzimy w następną niedzielę 23 sierpnia.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Adam Gontarek, par. Kowal – Monika Jadwiga Olejniczak, Machnacz
• Jakub Dwojacki, Wieniec-Zalesie – Paulina Dominika Grzechowska, par. Kruszyn

10. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę, ale nie narzucamy nikomu takiej formy. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących Komunię na rękę. Ksiądz lub szafarz dezynfekują ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii, wierni mają taką możliwość przy wejściu do kościoła.