Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

1. „Aby na ziemi znano Jego drogę, Jego zbawienie wśród wszystkich narodów” (Ps 67,3). Bóg pragnie zbawienia każdego człowieka. Kościół i każdy, każda z nas jako uczniowie-misjonarze Jezusa mamy być narzędziem działania Jego łaski, miłosierdzia, pojednania ludzi z Bogiem i między sobą. Wobec pokusy uważania się za lepszych i wykluczania innych, podziałów i wrogości Pan Jezus stawia nam za wzór kobietę kananejską i jej wiarę. Jakie błędne mniemania i uprzedzenia sprawiają, że wykluczamy innych ludzi? Jakie bariery ustanawiamy między Bogiem a nami? Jak możemy budować mosty zrozumienia i miłości w naszych rodzinach, w Kościele, w społeczeństwie, między narodami?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii serdecznie „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom eksplozji w Bejrucie.

3. W minionym tygodniu wróciła po renowacji i konserwacji pokrywa chrzcielnicy oraz podstawy pod figury świętych dziewic-męczennic z ołtarza głównego. Zostały także zamontowane poręcze przy schodach do kaplicy Miłosierdzia Bożego, tak aby umożliwić dostęp do niej osobom starszym – bardzo dziękuję rodzinie, która pokryła koszty założenia barierek. Trwają także prace przy kaplicy Matki Bożej Różańcowej. W części cmentarza zostało założone nowe ogrodzenie.

4. Za trzy tygodnie będziemy obchodzić rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i zaciętych walk w naszej okolicy oraz śmierci żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu, rocznicę poświęcenia naszej świątyni oraz parafialne dożynki. W związku z tym w środę o godz. 19.00 zapraszam na plebanię na spotkanie panie i panów sołtysów oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odpowiedzialnych za organizację tych uroczystości.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Jakub Dwojacki, Wieniec-Zalesie – Paulina Dominika Grzechowska, par. Kruszyn
• Jakub Żernicki, Jaranówek – Magda Bergunda, Antoniewo, par. Bądkowo

7. W piątek pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Janusza Ratajczyka. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

8. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę, ale nie narzucamy nikomu takiej formy. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących Komunię na rękę. Ksiądz lub szafarz dezynfekują ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii, wierni mają taką możliwość przy wejściu do kościoła.